Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Legionovia ze zmianami na ławce trenerskiej, Kosmol zwolniony

Legionovia ze zmianami na ławce trenerskiej, Kosmol zwolniony

fot. Krzysztof Klepacz

W Orlen Lidze zmian na ławkach szkoleniowych coraz więcej. Po ostatniej kolejce spotkań kolejny trener stracił pracę. Tym razem do roszad doszło w Legionowie, gdzie Macieja Kosmola zastąpił jego asystent, Robert Strzałkowski.

W żeńskiej ekstraklasie nie ma jeszcze półmetka rozgrywek, a na giełdzie trenerskiej doszło już do sporych ruchów. Po 9. kolejce spotkań po Adamie Grabowskim, Dominiku Kwapisiewiczu i Agacie Kopczyk kolejny szkoleniowiec rozstał się z klubem. Mowa o Macieju Kosmolu, którego zespół SK bank Legionovia przegrał ostatnie spotkanie z Impelem Wrocław. Kosmol na Mazowszu zastąpił swoją siostrę, Jolantę Studzienną, która z kolei pod koniec sezonu 2012/2013 zmieniła Wojciecha Lalka. Dotychczasowy szkoleniowiec Legionovii pracował w bydgoskim Centrostalu, następnie w Sparcie Warszawa i Budowlanych Łódź. Był również asystentem trenera reprezentacji Polski kobiet.

Jak udało nam się ustalić, Kosmola zastąpi jego dotychczasowy asystent, Robert Strzałkowski. Dla pochodzącego z Bełchatowa dwudziestodziewięcioletniego trenera najbliższy, bardzo trudny mecz z Atomem Treflem Sopot nie będzie debiutem w ekstraklasie. Strzałkowski pięć lat temu pod nieobecność zmagającego się z chorobą Krzysztofa Kowalczyka w kilku meczach PlusLigi i Pucharu Polski prowadził akademików Politechniki Warszawskiej. Następnie współpracował z Ireneuszem Mazurem i Radosławem Panasem. Kiedy na ławce trenerskiej „inżynierów” zasiadł Jakub Bednaruk, Strzałkowski objął posadę szkoleniowca żeńskiego zespołu Politechniki, który debiutował w rozgrywkach II ligi. Po trzech sezonach w Warszawie sekcja kobiet została rozwiązana, a Strzałkowski trafił do Legionowa.

Przypomnijmy, iż Legionovia w dotychczasowych dziewięciu spotkaniach z dorobkiem ośmiu punktów zajmuje 9. miejsce ze stratą dwóch oczek do znajdujących się przed nią zespołów z Ostrowca Świętokrzyskiego i Łodzi.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved