Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewna wygrana liderek grupy pierwszej

II liga K: Pewna wygrana liderek grupy pierwszej

Czterech setów potrzebowały siatkarki drugoligowego Trefla II, by pokonać SMS Police. Po dwóch gładko wygranych setach rozprężenie w szeregach sopocianek pomogło wygrać SMS-owi w kolejnym. Czwarta odsłona to ponownie wygrana Trefla.

Seta zaczęły policzanki od skutecznego ataku ze środka, kolejne trzy akcje natomiast padły łupem atomówek. Wtedy dobrym atakiem ze skrzydła i punktowym blokiem na Łukasik odpowiedziały policzanki. Na początku podopieczne trenera Taczały popełniały sporo błędów szczególnie w ataku, pozwoliło to sopociankom wyjść na czteropunktowe prowadzenie. Do tych błędów punktową zagrywkę dołożyła Piotrowska. Świetnie w ataku po stronie ekipy z Polic grała Bimkiewicz, było to jednak zbyt mało na świetnie dysponowane, po raz kolejny, podopieczne Patryka Michny. W końcówce seta przy ośmiopunktowym prowadzeniu Trefla na boisku zameldowała się Magdalena Piepiórka, która zmieniła Dominikę Mras. W końcówce świetna serię w polu zagrywki zaliczyła Magdalena Damaske, a 15-minutową partię zakończyła punktowym blokiem Martyna Łukasik.

Tym razem pierwszy punkt w partii padł łupem atomówek, gdy skuteczną kiwką popisała się kapitan, Dominika Mras. Po nieudanym serwisie Damaske policzanki wyszły na pierwsze w tym meczu prowadzenie (3:2). Długo się jednak z niego nie cieszyły, ponieważ już w następnej akcji środkowa SMS-u popsuła zagrywkę. Trener Taczała bardzo rotował składem, jednak żadna ze zmian nie przynosiła większego skutku. Co prawda gra policzanek wyglądała lepiej niż w pierwszym secie, jednak to sopocianki nadal utrzymywały sześciopunktową przewagę. W końcówce jeszcze Mras dołożyła skuteczną zagrywkę. Po raz kolejny mnożyły się błędy własne policzanek w ataku. Seta zakończyła blokiem, wprowadzona za Grzmocińską, Kaciuba.

Partię kolejną lepiej rozpoczęły policzanki, które dzięki dobrej zagrywce i skutecznym blokom uzyskały dwupunktową przewagę. Świetną serię zagrywek miała leworęczna atakująca z Polic – Ewa Bimkiewicz. Była ona najjaśniejszym punktem zespołu Jerzego Taczały. Po raz kolejny w szeregach pojawiło się lekkie rozluźnienie, które jednak szybko zostało opanowane dzięki dobrej grze w kontrze Magdaleny Damaske. Środkowa część partii to gra punkt za punkt. Żadna z drużyn nie mogła osiągnąć przewagi. W końcówce policzanki osiągnęły dwupunktową przewagę, dobrze grając na kontrach i w bloku, szczególnie pasywnym. Do wyrównania doprowadziła jednak Martyna Łukasik, najpierw skutecznym atakiem, a następnie punktującą zagrywką. Remis nie trwał jednak długo, bo trzy następne akcje wygrały policzanki i to one w końcówce prowadziły. Kolejny punkt z ataku dołożyła kapitan Ewelina Karsztun, a po świetnej zagrywce Urszuli Bayer było już 23:18. Atomówki miały zastój w ataku, szczególnie męczyła się Grzmocińska na lewym skrzydle, która w końcówce nie skończyła żadnej z piłek. Atomówki próbowały jeszcze odpowiedzieć atakiem z obejścia Urbanowicz i blokiem na Karsztun. W końcówce po trzech straconych punktach trener Taczała poprosił o czas. Seta kiwką w środek boiska zakończyła rozgrywająca SMS-u.

Czwartą odsłonę od nieudanego ataku rozpoczęła Łukasik. Wydawało się, że po wygranej trzeciej partii policzanki złapały wiatr w żagle i z każdą akcją coraz bardziej się nakręcały. W środkowej fazie seta dobrze jednak zaczął funkcjonować blok atomówek. Świetną serią zagrywek popisała się także Katarzyna Urbanowicz, dzięki której podopieczne Michny odrobiły straty i wyszły na dwupunktowe prowadzenie. Serię przerwała najrówniej grająca po stornie Polic, Bimkiewicz. Kolejne świetne zagrywki dołożyła Mras i sopocianki prowadziły już 17:10. Policzanki próbowały odrabiać straty po dobrych uderzeniach zza linii końcowej Karsztun, jednak serię przerwał blok Grzmocińska/Piotrowska. Po obu stronach widać było dużo chaosu i szarpanej gry. W końcówce trener Taczała próbował zmian, jednak nie przyniosły one oczekiwanego rezultatu. Seta i mecz zakończyła Urbanowicz atakiem z obiegnięcia.

PGE Atom Trefl II Sopot – SMS Police 3:1
(25:12, 25:15, 21:25, 25:19)

Trefl II: Mras, Damaske, Piotrowska, Łukasik, Grzmocińska, Urbanowicz, Nowak (libero) oraz Królak (libero), Piepiórka i Kaciuba
SMS: Wojtarowicz, Abramajtys, Dziewiątkowska, Karsztun, Tymosiewicz, Bimkiewicz, Świt (libero) oraz Borowska, Bobkowska, Maksym i Paluszkiewicz