Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > Aleksandra Theis dołączyła do Budowlanych Toruń

Aleksandra Theis dołączyła do Budowlanych Toruń

fot. archiwum

Mimo że Budowlani Toruń plasują się w czołówce I ligi kobiet, to ich działacze nie próżnują. Ostatnio postanowili wzmocnić skład, kontraktując doświadczoną Aleksandrę Theis, która ma wzmocnić rywalizację w pomorskim zespole.

Podopieczne trenera Soi dotychczas radziły sobie bardzo dobrze w pierwszoligowych rozgrywkach, choć ostatnio złapały lekką zadyszkę, a porażka w Łodzi spowodowała, że spadły na trzecie miejsce w tabeli. Działacze toruńskiego klubu jednak nie zamierzają zasypywać gruszek w popiele i jeszcze przed zamknięciem okienka transferowego postanowili wzmocnić drużynę Aleksandrą Theis. Jest ona wychowanką TPS-u Wybrzeże Rumia, z którym w 2010 roku awansowała do PlusLigi Kobiet. W sezonie 2011/2012 reprezentowała Jadar AZS Politechnika Radomska, by po roku zmienić barwy klubowe na Jadar Sport S.A. Stężyca. Następnie wróciła do macierzystego klubu z Rumi. Ostatni mecz zagrała w maju 2014 roku. Następnie zawiesiła karierę, pracując w jednej z pomorskich firm jako specjalistka ds. logistyki, jednak w momencie, kiedy otrzymała telefon od toruńskich włodarzy, nie wahała się długo. – Nie zastanawiałam się długo, bo im dłużej człowiek myśli, tym ciężej podjąć decyzję. Otrzymałam dobrą propozycję, przyjechałam na spotkanie z włodarzami klubu i dogadaliśmy się – powiedziała Theis.

Nowa zawodniczka Budowlanych jest również reprezentantką Polski w siatkówce plażowej. Do tej pory jej największe sukcesy to: V miejsce na mistrzostwach świata do lat 21, Akademickie Mistrzostwo Polski 2013, zwycięstwo wspólnie z Luizą Niemiec w zawodach Plaża Open Łódź 2013 oraz 2. miejsce w finale Plaża Open 2013.

źródło: inf. własna, volleytorun.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-12-01

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved