Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Wojciech Janas: Nastroje są bojowe

Wojciech Janas: Nastroje są bojowe

fot. archiwum

- W poprzedniej kolejce częstochowianie mocno rotowali składem, aby oszczędzić swoich zawodników na mecz z nami. Czekamy na walkę - mówi trener Wojciech Janas przed niedzielnym meczem olsztynian. - Jedziemy do Częstochowy pełni nadziei - dodaje.

Jakie nastroje panują przed ostatnim meczem I rundy PlusLigi?

Wojciech Janas: Nastroje są bojowe. Szczególnie pozytywnie wpłynęła na nas ta ostatnia wygrana z Effectorem Kielce. Jedziemy do Częstochowy w lepszych humorach, ale wiemy, że będzie ciężko, bo Częstochowa to nasz bezpośredni sąsiad w tabeli. Też szykują się na spotkanie z nami.

Czego spodziewacie się po akademikach z Częstochowy?



Z tego co wiem, to bardzo się na nas szykują. Chcą odskoczyć nam w punktacji i zbliżyć się do ekip walczących o ósemkę. Dlatego te punkty będą bardzo ważne, zarówno dla nas, jak i dla nich. W poprzedniej kolejce częstochowianie mocno rotowali składem, aby oszczędzić swoich zawodników na mecz z nami. Czekamy na walkę.

Morale zespołu z pewnością wzrosło?

Tak, morale zawsze rośnie po zwycięstwie, a zwłaszcza po pierwszej wygranej 3:0. Ale też musimy mieć tę świadomość, że to tylko jeden mecz, a najważniejsze mecze są dopiero przed nami i to na nich trzeba się teraz koncentrować. Częstochowa jest jak najbardziej rywalem w naszym zasięgu i jesteśmy w stanie wygrać tam za trzy punkty. Uważam, że ostatnie dwie kolejki pokazały, że nasza gra idzie w górę. Przy porażce z Radomiem wynik nie odzwierciedla tego, co było na boisku, a była to wyrównana walka i nie było tych serii punktowych, nad czym ubolewaliśmy wcześniej. A teraz mieliśmy wygraną, zespół wygląda dobrze, więc jedziemy do Częstochowy pełni nadziei.

A co dzieje się z Frantiskiem Ogurcakiem? Odczuwa jeszcze skutki kontuzji?

Franek jest zdrowy, a obecny skład wynika z dyspozycji tygodniowej. Piotr Łuka gra od początku, co widać na boisku – jest naszym najlepszym zagrywającym i przyjmującym obok Michała Potery. Ale to nie jest powiedziane, że Franek nie wróci do szóstki. Jak wspomniałem, to zależy od dyspozycji. Franek wrócił do treningów, dobrze się na nich prezentuje i kto zagra w kolejnych spotkaniach, to będzie decyzja trenera.

źródło: indykpolazs.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-30

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved