Strona Główna > Aktualności > siatkówka amatorska > Rybnicka ALPS: W 10. kolejce porażki ligowych faworytów

Rybnicka ALPS: W 10. kolejce porażki ligowych faworytów

W rozgrywkach I ligi Rybnickiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej Leon Internet przegrywały będące w ścisłej czołówce ekipy Dwójki Świerklany i Artus Żory. W dwóch grupach II ligi coraz bardziej widać już poważnych pretendentów do walki o awans.

W 10. kolejce pierwszoligowych rozgrywek Rybnickiej ALPS doszło do dwóch niezwykle ciekawych starć, w których o ligowe punkty biła się czołowa czwórka. Zajmujący czwartą lokatę zespół Prestige Jaruga Rybnik Piaski podejmował u siebie Dwójkę Świerklany Projtrans i dosyć niespodziewanie wygrał już po trzech setach. Nieco więcej emocji było w starciu Jedynki Jankowice II i Artusa Żory. Wicelider nie okazał się być gościnny we własnej hali i ograł fenomenalnie spisujących się w tym sezonie „Artusów” 3:1. Na nic zdała się bardzo dobra postawa lidera ekipy z Żor, Kamila Łyczko i trzy punkty po czterech setach trafiły do Jedynki. Niespodziewanej porażki 1:3 doznali też siatkarze z Katowic, którzy nie dali rady wygrać w hali beniaminka – Silesii Lubomia. Czarną serię i kolejną porażkę odniosły dwa dołujące zespoły – Leon Internet Rybnik i No Pain Żory. Pierwsi przegrali we własnej hali z Proxeo Racibórz, natomiast drudzy ulegli w zaległym meczu Artusowi 0:3 i 1:3 z Salvequick Mokate TKKF-em Pawłowice. Cenne trzy oczka zdobyli także siatkarze beniaminka Top Ten ZST Rybnik, którzy po bardzo nierównym meczu wygrali 3:1 z ekipą z Pszowa.

Prestige Jaruga Rybnik Piaski – Dwójka Świerklany Projtrans 3:0

W grupie A II ligi rozegrano tylko cztery pojedynki, ale wśród nich nie zabrakło tych emocjonujących. W pierwszym z nich Fundacja Elektrowni Rybnik zmierzyła się z Impacto LKS Chałupki i o zwycięstwie zadecydował dopiero tie-break. Gospodarze prowadzili w tym pojedynku 2:0, jednak nie byli w stanie wykorzystać szansy na zdobycie trzech oczek i… przegrali 2:3. Zasiadający na fotelu lidera siatkarze Jedynki Jankowice III złapali zadyszkę. Po zeszłotygodniowej porażce po raz kolejny zgubili punkty. Tym razem opór postawił im zespół TKKF-u Szczygłowice. Beniaminek z Knurowa przegrał pierwszego seta, ale w drugim i trzecim pokazał maksymalne zaangażowanie i prowadził w meczu 2:1. Gospodarzom nie udało się dobić rywali i ostatecznie przegrali 2:3. Pewne zwycięstwo za trzy oczka odnieśli siatkarze Dach Decker Victorii Pilchowice, którzy w swojej hali pokonali 3:0 Strzelca Gorzyczki. Duża w tym zasługa Dawida Sadeckiego, który został uhonorowany wyróżnieniem dla najlepszego gracza meczu. Komplet punktów i brak straconego seta – oto bilans ubiegłego tygodnia dla będących coraz bliżej pozycji lidera siatkarzy BFK Michel Rydułtowy. Gracze BFK tym razem udali się do Rybnika i pewnie wygrali 3:0 z ostatnim Cateringiem Rybnik.

Wyniki 10. kolejki w grupie A II ligi:
TKKF Szczygłowice – Jedynka Jankowice III 2:3
Dach Decker Victoria Pilchowice – Strzelec Gorzyczki 3:0
Catering Rybnik – BFK Michel Rydułtowy 0:3
Fundacja Elektrowni Rybnik – Impacto LKS Chałupki 2:3

W czołówce grupy B II ligi Rybnickiej ALPS znajdują się trzy ekipy: OKIS Gaszowice, Marat Rybnik i VRF Klimatyzacja Żory. Każdy z tych zespołów w tej kolejce zgodnie wygrał i zdobywał kolejne trzy oczka w tabeli. Siatkarze OKIS-u udali się do Rybnika, by zagrać z AZS-em Morgan i po pierwszych dwóch setach mieli już pewny punkt. Ostatecznie OKIS wygrał 3:1 i utrzymał pozycję lidera grupy B. Siatkarze z Żor również rozegrali mecz na wyjeździe – udali się do Suszca. Gospodarze zaczęli kapitalnie, od wygranej 25:21, jednak w kolejnych trzech seta górą byli przyjezdni i to oni zgarnęli trzy oczka. Najłatwiejszy mecz miał za sobą rybnicki Marat, który we własnej hali wygrał 3:0 z Albion Teamem. W żadnej z trzech partii gościom nie udało się osiągnąć pułapu 20 oczek. Ósmą porażkę odnieśli młodzi zawodnicy z Czerwionki-Leszczyn. Ekipa z tamtejszego Zespołu Szkół tym razem musiała pogodzić się z porażką z GAF-em Gliwice. Młodzież pokazała jednak charakter i w pierwszych dwóch setach przegrywała odpowiednio do 21 i 23. Trzy oczka „skasowali” także gracze Jedynki Jankowice I, którzy u siebie ograli 3:1 Beer Team.