Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: Polacy wracają na zwycięskie tory

Raport z Austrii: Polacy wracają na zwycięskie tory

SG Waldviertel z Michałem Peciakowskim i Bartłomiejem Gajdkiem w składzie po potknięciach na ligowych parkietach przerwał pechową passę. Tempa nie zwalnia inny „polski" zespół. Wicemistrz z duetem Zemlik/Wawrzyńczyk ponownie wygrał bez straty seta.

Po nerwowym starcie w Hartbergu zgodnie z planem spotkanie 9. kolejki zakończyli siatkarze Waldviertel. Po przegranej odsłonie premierowej podopieczni Nurko Causevicia zdominowali rywali w kolejnych fragmentach meczu, zdobywając komplet oczek. – W pierwszym secie zaczęliśmy słabo, daliśmy drużynie przeciwnej odskoczyć na parę punktów, próbowaliśmy dogonić rywali, ale było już za późno – o najsłabszej w wykonaniu swojego zespołu partii meczu mówił Bartłomiej Gajdek.Dwie kolejne partie były rozgrywane pod nasze dyktando, kontrolowaliśmy to, co się działo na boisku. Trzecia partia była wyrównana, w końcówce przegrywaliśmy 20:22, ale dzięki walce o każdą piłkę udało nam się przechylić losy spotkania na naszą korzyść i zgarnąć komplet punktów które są nam bardzo potrzebne – podsumował Gajdek. W ocenie spotkania podobną opinię miał reżyser gry ekipy z Waldviertel. – Zaczęliśmy trochę nerwowo i już na początku seta straciliśmy sześć punktów. Wraz z upływem czasu nasza gra stawała się coraz lepsza. Mimo tego nie daliśmy rady odrobić strat z początku spotkania – mówił Michał Peciakowski, nawiązując do lepszych fragmentów w wykonaniu swojego zespołu. – Od drugiego seta oblicze spotkania zmieniło się. To my nadawaliśmy ton. I tak pozostało już do końca meczu – zakończył.

Swoje spotkanie w ramach 10. kolejki zmagań, w którym rywalem Waldviertel będzie Supervolley Enns, zespół Polaków rozegra 10 stycznia.

TSV Volksbank Hartberg – SG Waldviertel 1:3
(25:22, 19:25, 18:25, 23:25)

TSV Volksbank Hartberg: Cebron (10), Schloffer (13), Pack (4), Kruger (2), Postl (11), Kohlhauser (16), Ringseis (libero) oraz Schweighofer (1) i Trothann (3)
SG Waldviertel: Calabek (12), Kellum (2), Gajdek (22), Boff (10), Peciakowski (4), West (1), Maurer (libero) oraz Isek (8), Schmitz i Filo (5)

Na fali są siatkarze wicemistrza Austrii. Zespół Stanisława Wawrzyńczyka i Sławomira Zemlika ponownie nie dał dojść do głosu rywalom. W spotkaniu, w którym zdecydowanym faworytem był zespół Polaków, Martin Micheu postawił na zmienników. Rotacje w składzie nie wpłynęły negatywnie na zmianę jakości gry wicemistrza kraju. Praktycznie od pierwszej do ostatniej akcji to gospodarze kontrolowali przebieg spotkania. Najlepiej punktującym swojego zespołu był Nash, jednak z dobrej strony zaprezentował się również Sławomir Zemlik. Przy ponad 40% skuteczności Polak zakończył mecz z indywidualnym dorobkiem 10 oczek. – Mecz z Weiz przebiegał pod nasze dyktando, fajnie zaprezentowali się zmiennicy, także cieszymy się z punktów – mówił po meczu Stanisław Wawrzyńczyk. Drugi z biało-czerwonych broniących barw wicemistrza Austrii przyznał, że wbrew temu, na co wskazuje wynik, nie było to jednostronne widowisko. – To był naprawdę trudny mecz. Chłopaki z Weiz tanio skóry nie sprzedali – przyznał, podkreślając atuty, w grze swojego zespołu. – Mieliśmy dobre przyjęcie, które dawało komfort gry Filipowi, za czym szła nasza skuteczność w ataku. A zachowanie zimnej krwi w końcówkach pozwoliło odnieść nam zwycięstwo w tym meczu – podsumował Sławomir Zemlik.

W 10. kolejce rozgrywek zespół Polaków pauzował, kolejny mecz wicemistrza Austrii na ligowych parkietach zaplanowano na 6 grudnia.

Posojilnica Aich/Dob – VBC Weiz 3:0
(25:21, 25:23, 25:22)

Posojilnica Aich/Dob: Zemlik (10), Hruska (4), Palgut (5), Wohlfahrtstatter (4), Grut (2), Nash (16), Kovacic (libero) oraz Wawrzyńczyk (1), Pusnik (5) i Koncilja (4)
VBC Weiz: Holzel (18), Landfakrer (3), Koraimann T. (6), Koraimann F. (13), Johansson (7), Damm, Steiner (libero) oraz Prammer (1), Grasserbauer (2) i Ismirović