Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Kaliszanie według planu

II liga M: Kaliszanie według planu

Zajmujący ostatnią pozycję w II lidze STS Skarżysko-Kamienna uległ ekipie MKS-u Kalisz 0:3. Gospodarze jako jedyna drużyna pozostają bez zwycięstwa i do ósmej Bzury Ozorków tracą pięć punktów. Kaliszanie po tym zwycięstwie umocnili się na pozycji lidera.

Spotkanie rozpoczęło się od wysokiego prowadzenia gości (5:0), przewaga ta w miarę upływu czasu wzrastała, lider prowadził 13:6, 18:10, 22:13, pierwszy set zakończył się pewnym zwycięstwem MKS-u 25:15. W drugiej odsłonie meczu gra gospodarzy troszkę się poprawiła, ale nie na tyle, aby przeciwstawić się dobrze grającym siatkarzom z Kalisza, przy stanie 14:8 dla gości gospodarze zdobyli cztery punkty z rzędu i zrobiło się 14:12. Wydawało się, że końcówka będzie emocjonująca, niestety rywale szybko odskoczyli na pięć punktów, prowadząc 18:13, później przewaga gości wzrosła do siedmiu punktów (20:13). Ostatecznie drugiego seta goście wygrali 25:20. W trzecim secie gospodarze pokazali, że w siatkówkę grać potrafią i byli nawet blisko urwania seta liderowi. Początek dla STS-u, który prowadził 2:1 i 5:3. Od stanu 6:6 toczyła się zacięta walka o każdy punkt, przy wyniku 10:10 podopieczni trenera Makaryka odskoczyli na trzy punkty (13:10, 15:12), rywale jednak nie dali za wygraną i wyrównali stan spotkania na 16:16. Od tego momentu ponownie toczyła się zacięta walka pod siatką aż do wyniku 22:22. Ostatnie trzy punkty zdobyli rywale i to oni cieszyli się ze zwycięstwa 3:0.

Mecz z MKS-em Kalisz był ostatnim spotkaniem, jaki poprowadził Krzysztof Makaryk. Trener odchodzi do pierwszoligowego klubu Aluron Virtu Warta Zawiercie, jego obowiązki przejmie kapitan drużyny Piotr Brojek, wkrótce do sztabu szkoleniowego ma dołączyć Grzegorz Kokociński, który ma za sobą występy w Delekcie Bydgoszcz, francuskim klubie Harnes Volley-Ball, obecnie BBTS Bielsko-Biała. Drużynę opuszcza również Kamil Kacprzak, który podpisał kontrakt z ekstraklasową czeską drużyną.

Szkoda nam ostatniego seta, w którym prowadziliśmy, nie potrafiliśmy zagrać skutecznie w końcówkach i ponieśliśmy porażkę. W tej partii zawodnicy zagrali na luzie i nasza gra wyglądała zdecydowanie lepiej niż w pierwszych dwóch partiach, nie mieliśmy nic do stracenia w tym secie. Słabo zagraliśmy w pierwszej rundzie, mamy o czym myśleć i mamy nad czym pracować, liczyliśmy ,że zdobędziemy więcej punktów. O naszej słabej postawie zadecydowały problemy kadrowe. Mam nadzieję, że siatkówka w Skarżysku-Kamiennej będzie się dobrze rozwijała i będzie się miała jeszcze lepiej. Odchodzę do pierwszoligowej drużyny Aluron Virt Warta Zawiercie i jest to dla mnie nowe wyzwanie i szansa, mam nadzieję, że będzie to dobra decyzja – powiedział były trener STS-u Skarżysko-Kamienna Krzysztof Makaryk.

Do rezygnacji z funkcji pierwszego trenera odniósł się prezes klubu Krzysztof Pastuszka. – Jest nam przykro, że trener od nas odchodzi. Spodziewaliśmy się tego, że ktoś dostrzeże jego umiejętności i tak się stało. Mieliśmy nadzieję, że jeszcze w tym sezonie będzie w dalszym ciągu prowadził naszą drużynę, ale nie byliśmy w stanie sprostać jego oczekiwaniom finansowym. Propozycja, którą otrzymał, jest dużo korzystniejsza i dlatego od nas odchodzi. Obowiązki pierwszego szkoleniowca przejmie Piotr Brojek, a my czekamy na powrót Grzegorza Kokocińskiego, który ma papiery, żeby być pierwszym trenerem. Krzysztof Makaryk obiecał, że przez pierwsze trzy, cztery miesiące będzie kontaktował się z Piotrem Brojkiem i Grzegorzem Kokocińskim. Myślę, że chłopcy dadzą sobie radę, co udowodnił drugi i trzeci set meczu z ekipą z Kalisza. Mam nadzieję, że nasze kłopoty finansowe, które są obecnie widoczne, ulegną poprawie – zakończył prezes.

STS Skarżysko-Kamienna – MKS Kalisz 0:3
(15:25, 20:25, 22:25)