Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Zwycięstwo Pekpolu, SMS Spała bez punktów

I liga M: Zwycięstwo Pekpolu, SMS Spała bez punktów

Siatkarze Pekpolu Ostrołęka wygrali 3:1 z SMS-em Spała i znaleźli się na 6. miejscu w tabeli. Było to szóste zwycięstwo w tym sezonie siatkarzy z Mazowsza. Uczniowie ze Spały ponieśli 6. porażkę w obecnym sezonie i są na ósmym miejscu.

Początek pojedynku był bardzo wyrównany (4:4), jednak na pierwszej przerwie technicznej nieznacznie większy dorobek punktowy miała drużyna ze Spały (8:7). W zespole ostrołęczan skutecznie punktowali środkowi, pokazując po raz kolejny, że ich współpraca z Milewskim jest bardzo zgodna. Gospodarze grali twardo i konsekwentnie, co zaowocowało trzypunktową przewagą na drugiej przerwie technicznej (16:13). Goście jednak nie zamierzali zwieszać głów i robili, co mogli, by odwrócić losy tego seta (20:20). Ostatecznie po świetnym serwisie Milewskiego Pekpol w niezłym stylu wygrał premierową partię (25:21).

Rozpędzeni gospodarze zaczęli kolejną odsłonę z wysokiego C (2:0), jednak spalska młodzież udowodniła, że też umie grać w siatkówkę i na pierwszej przerwie technicznej to właśnie podopieczni trenera Nawrockiego mieli przewagę (8:5). Dzięki agresywnej zagrywce i dobrej skuteczności pierwszej akcji goście utrzymywali prowadzenie (14:9, 16:12). Ostrołęczanie z determinacją dążyli do zniwelowania różnicy punktów, co udało im się dopiero w końcówce seta (24:24). Duża w tym zasługa Wdowiaka, którego atomowe ataki przełamywały spalski blok. Po wielu emocjach, a także kontrowersjach to goście musieli przełknąć gorycz porażki po autowym zbiciu (28:26).

Trzeci set zaczął się od czerwonej kartki dla Kwolka, który nie mógł pogodzić się z decyzją sędziego, która zakończyła drugą partię (1:0). Goście jednak z każdą chwilą nabierali wiatru w żagle (8:5). Ostrołęczanie nie byli w stanie wyprowadzić skutecznej akcji przy zagrywce przeciwnika, a zmiennicy wprowadzani przez trenera Dudźca nie byli w stanie odmienić obrazu gry. Na drugiej przerwie technicznej gospodarze tracili do SMS-u aż 8 oczek (8:16). Goście grali z dużą swobodą, imponując grą w obronie. Pekpol nie zdołał już podnieść się w tym secie i wysoko go przegrał (16:25).

Czwarta partia zaczęła się lepiej dla siatkarzy z Ostrołęki, którzy dzięki mocnemu serwisowi wybili gości z rytmu, co zaowocowało dużą przewagą Pekpolu na pierwszej przerwie technicznej (8:3). SMS nie mógł znaleźć recepty na gospodarzy, którzy, niesieni dopingiem kibiców, utrzymywali wysokie prowadzenie (16:11). Kłopotem podopiecznych trenera Nawrockiego było przede wszystkim przyjęcie zagrywki, co było wodą na młyn dla graczy znad Narwi, którzy wygrali tego seta po dobrym ataku Wdowiaka (25:17).

Dzięki tej wygranej gracze Pekpolu ustabilizowali swoje miejsce w pierwszej ósemce rozgrywek, klasyfikując się obecnie na szóstym miejscu. Hala im. Arkadiusza Gołasia wciąż pozostaje szczęśliwa dla ostrołęckich siatkarzy. Kolejne spotkanie czeka ostrołęczan już w środę, gdy podejmą Avię Świdnik.

Pekpol Ostrołęka – SMS PZPS Spała 3:1
(25:21, 28:26, 16:25, 25:17)