Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: W Świdniku według planu i kontuzja

I liga M: W Świdniku według planu i kontuzja

Nie było niespodzianki w meczu Avii Świdnik z Krispolem Września. Przyjezdni co prawda stracili seta, ale ostatecznie zainkasowali komplet punktów i w stu procentach wywiązali się z roli faworyta. Avia wciąż pozostaje z zaledwie dwoma oczkami.

W hali SP7 kibice zobaczyli ciekawe widowisko. Szybkie akcje i silne zagrywki przeplatali zawodnicy obu drużyn oraz sędziowie błędami. Nie zabrakło również dramatycznych chwil, w trzecim secie zawodnik Krispolu Bartosz Wajdowicz opadając, uderzył w zawodników Avii, co spowodowało jego upadek i z podejrzeniem złamania nogi pojechał do szpitala. Avia zagrała dziś w nowym ustawieniu na dwóch zawodników na pozycji libero. Po raz pierwszy w spotkaniu ligowym na tej pozycji pokazał się Maciej Sajdak i zagrał bardzo poprawnie, co dobrze rokuje na przyszłość.

Na początku pierwszego seta gospodarze odskoczyli na 6:4, ale ekipa z Wrześni szybko wyrównała. Wynik remisowy utrzymywał się mniej więcej do drugiej przerwy technicznej. Potem z piłki na piłkę inicjatywę przejmowali podopieczni Marka Jankowiaka. Dobre akcje oraz błędy rywali pozwalały im sukcesywnie powiększać przewagę i objąć prowadzenie w meczu. Drugiego seta Avia rozpoczęła od stanu 2:0, aby… przegrywać na przerwie technicznej 4:8. Siatkarze Krispolu Września byli zespołem zdecydowanie lepszym, skuteczniejszym w każdym elemencie i na drugim czasie technicznym prowadzili już różnicą sześciu oczek (16:10), ostatecznie w meczu już 2:0.

Po dość wyrównanym początku w trzeciej partii do odrabiania strat w setach zabrali się gospodarze. Avia odskoczyła na 8:6 i sukcesywnie powiększała prowadzenie (14:10, 16:11). Gospodarze wyraźnie poprawili swoją grę, natomiast w szeregi Krispolu wkradła się dekoncentracja i niedokładności. Miejscowi spokojnie kontrolowali boiskowe wydarzenia (20:13) i chociaż w końcówce rywale odrobili nieco strat, to po chwili w meczu było już tylko 2:1. Swoje zwycięstwo wrześnianie przypieczętowali jednak w secie numer cztery, odskakując najpierw na 8:5, a następnie coraz mocniej zaznaczali swoją dominację (12:7, 16:10). Avia z piłki na piłkę była coraz bardziej bezradna wobec dobrze grającego rywala (13:23, 14:24) i ostatecznie nie zdobyła w tym meczu żadnego punktu.

Avia Świdnik – Krispol Września 1:3
(18:25, 17:25, 25:20, 15:25)