Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Camper jak zwykle zainkasował trzy punkty

I liga M: Camper jak zwykle zainkasował trzy punkty

Camper Wyszków jak na razie jest nie do zatrzymania w I lidze mężczyzn. W sobotę pokonał na wyjeździe Wartę Zawiercie 3:0 i z kompletem punktów przewodzi ligowej tabeli. Wyszkowianie mają już osiem punktów przewagi nad drugą w tabeli Victorią Wałbrzych.

Siatkarze z Wyszkowa już na początku zablokowali gospodarzy, a po ataku Łukasza Kaczorowskiego prowadzili 3:1, po jednej z jego kontr mieli przewagę na pierwszej przerwie technicznej 8:5. Zawiercianie walczyli dzielnie tylko do drugiej przerwy technicznej (12:16), bo po niej nie mogli skończyć żadnego ataku po swojej akcji i trener Dominik Kwapisiewicz wziął szybko kolejną przerwę (12:20). Do końca seta oba zespoły grały już punkt za punkt, a zakończył go, tak jak zaczął, Kaczorowski, który był niemal bezbłędny w tym secie (17:25).

Początek drugiego seta był niezwykle wyrównany, a obie drużyny zdobywały punkty po krótkich akcjach. Na przerwę techniczną schodzili na prowadzeniu siatkarze Warty, po kolejnym asie serwisowym Macieja Janikowskiego (8:7). Po niej jeszcze trzykrotnie przy swojej zagrywce akcje kończył Damian Zborowski i na tablicy było już 15:11, ale Kaczorowski i Woroniecki z drugiej piłki nieco zmniejszyli straty (16:13). Po przerwie Warta ponownie stanęła w miejscu jak zaczarowana, kolejny raz nic nie wchodziło w boisko albo ataki gospodarzy blokiem powstrzymywał Jakub Kowalczyk. Duża była w tym zasługa Jakuba Peczki, który zdobył dwa asy serwisowe i nie schodził z pola zagrywki aż do końca seta, i Camper wygrał do 17.

Dobra passa wyszkowian trwała jeszcze w kolejnej odsłonie, gdzie już na początku goście prowadzili 4:0, po akcjach Kaczorowskiego i Kowalczyka. Szybko o przerwę poprosił trener Warty i jego zawodnicy potrafili jeszcze zminimalizować straty na 6:8. W tym secie znacznie częściej od swoich kolegów atakował Jakub Peszko, ale po dwóch błędach w ataku na tablicy wyników był remis po 12. Trener Jan Such po raz pierwszy poprosił o czas, po nim Kaczorowski znowu był skuteczny w ataku, a zagrywką nękał Peszko (14:18), który zakończył również tego seta i cały mecz.

Warta Aluron Virtu Zawiercie – Camper Wyszków 0:3
(17:25, 17:25, 19:25)

Warta: Janikowski (9), Mysera (4), Syguła, Dzierżanowski (3), Zborowski (13), Zbierski (6), Szatkowski (libero) oraz Brożyniak, Kantor, Szarek i Żłobecki (1)
Camper: Kaczorowski (22), Główczyński (4), Woroniecki (2), Wójcik (2), Kowalczyk (11), Peszko (19), Sobczak (libero) oraz Faryna i Rutecki (2)