Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Zawisza wygrał w meczu drużyn z czołówki

I liga K: Zawisza wygrał w meczu drużyn z czołówki

Zawisza Sulechów pokonał we własnej hali Ekstrim Gorlice 3:1 w meczu czołowych drużyn I ligi kobiet. W czwartym secie zawiszanki rozgromiły przeciwnika do 11. Po tym spotkaniu sulechowianki mają już pięć punktów przewagi nad Ekstrimem.

Pierwsza odsłona tego spotkania udanie rozpoczęła się dla zawiszanek, które po skutecznych atakach Agaty Skiby oraz Anny Sołodkowicz prowadziły już 3:0. Znakomite zagrywki w wykonaniu zespołu gospodyń sprawiły, że ogromne problemy z przyjęciem miały przyjezdne. Zawisza powiększał swoją przewagę (9:5, 12:6, 14:6, 15:7), a na środku siatki dzieliła i rządziła Ewa Kwiatkowska, która była bezbłędna. Podopieczne Grzegorza Silczuka nie potrafiły wyprowadzić skutecznej pierwszej akcji. Set zakończył się pewnym zwycięstwem sulechowianek 25:17. Druga partia tego pojedynku wyglądała już nieco inaczej. Opadły pierwsze emocje i przyjezdne nabrały więcej ochoty do gry. Po skutecznych atakach Katarzyny Wąsowskiej Ekstrim Gorlice odskoczył na trzy punkty (7:4). Od tego momentu zespoły grały punkt za punkt, z tym że wypracowaną wcześniej przewagę miał zespół gości. Znakomita gra w kontratakach Agaty Skiby oraz Anny Sołodkowicz dała zespołowi Zawiszy remis (14:14). W tym momencie set bardzo się wyrównał, a obie drużyny wymieniały się mocnymi atakami. Nie do zatrzymania były w zespole gości Paulina Stojek, w szeregach gospodyń Katarzyna Bury. Końcówka tej partii była niezwykle emocjonująca. O wygranej zadecydowała gra na przewagi, a w niej lepsze okazały się gorliczanki, które wygrały seta do 28.

Początek trzeciej partii rozpoczął się udanie dla ekipy Zawiszy, która po mocnych zagraniach Katarzyny Bury oraz skutecznej grze Marty Wellny prowadziła 8:6. Punktowe ataki w wykonaniu Pauliny Stojek sprawiły, że na tablicy wyników pojawił się remis po 8. Kolejne akcje to seria rewelacyjnych zagrań w wykonaniu zespołu gospodyń. W ataku szalały Anna Sołodkowicz i Katarzyna Bury. Roltex Zawisza prowadził już 15:10, 18:12, 21:15. Skuteczny atak Marty Wellny zakończył tego seta wynikiem 25:17. Sulechowianki w całym meczu objęły prowadzenie 2:1. Czwarta partia to już prawdziwa dominacja siatkarek Zawiszy. Podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego zaprezentowały koncertową grę, kończyły każdą piłkę. Punktowała na środku Ewa Kwiatkowska, przechodzące piłki kończyła Marta Szymańska, arcytrudne zagrywki na drugą stronę posyłały Natalia Perlińska oraz Ewa Kwiatkowska. Zawisza rozbił drużynę Ekstrimu w tym ostatnim secie do 11 i wygrał całe spotkanie 3:1. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano środkową gospodyń, Ewę Kwiatkowską.

MLKS Roltex Zawisza Sulechów – KRS Ekstrim Gorlice 3:1
(25:17, 28:30, 25:17, 25:11)