Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Mistrzynie Polski bez problemów w Pile

Orlen Liga: Mistrzynie Polski bez problemów w Pile

fot. orlenliga.pl

W Pile nie było niespodzianki - mistrzynie Polski pewnie pokonały 3:0 miejscową Naftę, w trzeciej partii gromiąc rywalki do ośmiu. Chemik Police wciąż zajmuje miejsce na czele tabeli Orlen Ligi, o jeden punkt wyprzedzając rywala z Muszyny.

Spotkanie lidera Orlen Ligi Chemika Police z Naftą Piła było jednostronnym pojedynkiem, o czym świadczy wynik spotkania. W ekipie z Polic nie zagrały Małgorzata Glinka-Mogentale oraz Anna Werblińska, którym to zawodniczkom trener Cuccarini w tym meczu dał odpocząć po występie w Lidze Mistrzyń. Ta druga zawodniczka znalazła się w meczowej „dwunastce”, ale nie zagrała w meczu. W żadnym z setów przyjezdne nie miały problemów z odniesieniem zwycięstwa. Gospodynie jedynie w premierowej odsłonie starały się dorównać kroku policzankom, ale sił, energii i zapału starczyło do stanu 12:8. To, co działo się potem na boisku, można nazwać spektaklem jednego aktora, którym był w tym przypadku Chemik Police i niepodzielnie dominował on na boisku. Nie inaczej było w drugim secie, w którym podopieczne trenera Cuccariniego od samego początku narzuciły swój styl gry i na drugiej przerwie technicznej prowadziły 16:9. Jasnym się wówczas stało, że w tym roku nie będzie niespodzianki jaka miała miejsce w ubiegłym sezonie (Chemik uległ wówczas Nafcie w Pile 0:3).

O trzecim secie podopieczne Łukasza Przybylaka będą chciały jak najszybciej zapomnieć, grające ze zwieszonymi głowami pilanki w ogóle nie podjęły walki. O ich słabości świadczy wynik na pierwszej przerwie technicznej – 1:8. Stało się wówczas jasne, że gospodynie nie wygrają nawet seta w tym meczu. Ostatecznie doszło do pogromu w tej partii i policzanki wygrały 25:8, co świadczy o przepaści jaka dzieli oba zespoły. W drużynie polickiej najlepiej punktującą zawodniczką była Sanja Malagurski, zdobywczyni 11 „oczek”. Zawodniczka ta zanotowała 54-procentową skuteczność w ataku, natomiast w pilskiej ekipie 35-procentową skuteczność w ataku zanotowała Natalia Krawulska, która zdobyła najwięcej –  9 punktów. Najbardziej w Nafcie szwankowało przyjęcie, co przełożyło się potem na atak, element ten funkcjonował bardzo dobrze w ekipie polickiej i popełniła ona tylko jeden błąd. Policzanki odniosły kolejne, dziewiąte ligowe zwycięstwo i jako jedyna ekipa w Orlen Lidze pozostają bez porażki. Pilanki z dorobkiem dziesięciu punktów zajmują niskie 10. miejsce w tabeli i mają na swoim koncie zaledwie dwa zwycięstwa.

MVP meczu: Sanja Malagurski

Nafta Piła – Chemik Police 0:3
(17:25, 17:25, 8:25)

Składy zespołów:
Nafta: Milović (2), Wawrzyniak (6), Stencel, Krawulska (9), Nadziałek (4), Raczyńska (4), Pauliukouskaya (libero) oraz Wilczyńska, Jarmoc (4), Konieczna, Skorupka (4) i Sobczak
Chemik: Malagurski (11), Bednarek-Kasza (8), Veljković (7), Kowalińska (7), Jagieło (9), Ognjenović (1), Zenik (libero) oraz Krzos, Rabka (1) i Bjelica (8)Zobacz również:
Wyniki 9. kolejki oraz tabela Orlen Ligi

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved