Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Legionovia walczyła, ale trzy punkty jadą do Wrocławia

Orlen Liga: Legionovia walczyła, ale trzy punkty jadą do Wrocławia

W meczu z Impelem Wrocław zespołowi Legionovii udało się urwać tylko jednego seta. To było zbyt mało, by powiększyć swój dorobek punktowy. Trzy punkty pojechały do Wrocławia, a Impel wciąż liczy się w grupie pościgowej za czołówką.

Premierowa partia należała do wrocławianek, które od początku narzuciły swój styl gry. W pierwszej części tej partii zawodniczki Legionovii próbowały jeszcze dotrzymywać kroku swoim rywalkom, jednak od pierwszej przerwy technicznej to Impel dominował na boisku. Siatkarki z Dolnego Śląska znakomicie radziły sobie w zasadzie w każdym elemencie gry, gospodynie natomiast najsłabiej grały w zagrywce, popełniając błąd za błędem. Po zdobyciu przez Legionovię 13 punktu nastąpiła seria wrocławianek, które dzięki temu bardzo szybko wypracowały sobie „bezpieczną przewagę”. W tym fragmencie gry świetnie prezentowały się szczególnie w bloku. Niemoc zespołu gospodyń przełamała dopiero Jaimie Thibeault, ale było już za późno na uratowanie tego seta. W końcówce błędy w przyjęciu popełniła Iga Chojnacka, co w rezultacie dało zwycięstwo gościom do 18.

Drugą partię lepiej rozpoczęły podopieczne trenera Macieja Kosmola i od początku zaczęły budować swoją przewagę. Wyróżniającą się zawodniczką była bez wątpienia Malwina Smarzek, która napędzała grę swojego zespołu w początkowej fazie tego seta. Jednak przy stanie 14:11 dla gospodyń to drużyna gości włączyła piąty bieg i za sprawą Katarzyny Mroczkowskiej doprowadziła do remisu. Będące na fali wrocławianki po chwili prowadziły już na drugiej przerwie technicznej 16:14, a po niej tylko powiększały swoją przewagę. Legionovia nie mogła znaleźć recepty na skuteczne rywalki, do tego jeszcze ich „lokomotywa napędowa”, czyli Malwina Smarzek zaczęła popełniać coraz więcej błędów. Rezultatem tego była decyzja szkoleniowca drużyny z Legionowa, który na boisko posłał Magdalenę Piątek. To właśnie ta zawodniczka pobudziła swoje koleżanki, dzięki czemu gospodynie zniwelowały straty i doprowadziły do remisu. Od tego momentu jednak to znowu Impel zaczął zdobywać kolejne punkty. Błędy Legionovii i świetna postawa gości w zagrywce spowodowała, że to ekipa z Dolnego Śląska mogła ponownie cieszyć się z wygranej.

Trzecią odsłonę meczu tak samo jak poprzednią partię lepiej rozpoczęły zawodniczki z Legionowa. Punktowały w szczególności blokiem, dzięki czemu prowadziły na pierwszej przerwie technicznej 8:7. Dalej set toczył się punkt za punkt, gra bardzo się wyrównała. Na drugiej przerwie technicznej to jednak gospodynie prowadziły 16:13, co bez wątpienia ucieszyło zgromadzonych na trybunach kibiców. Z bardzo dobrej strony pokazywały się Katarzyna Połeć i Marta Bechis, które zdobywały dużo punktów w ataku. W końcówce wysoką skuteczność w tym samym elemencie utrzymywała Mira Topić, co pomogło wrocławiankom doprowadzić do remisu. Mimo tego ostatnie słowo należało do Legionovii, która dzięki znakomitej grze w bloku wygrała tego seta do 22 i przedłużyła swoje szanse na końcowe zwycięstwo w meczu.

Do czwartej partii oba zespoły podeszły z wielką determinacją, jednak już na samym początku swoją przewagę zaczął budować Impel. Legionovia popełniła dużo błędów, co wykorzystały zawodniczki z Wrocławia. Na pierwszej przerwie technicznej nieznacznie prowadziły wrocławianki. Po niej wyraźnie lepszą dyspozycją popisywały się gospodynie, które w pewnym momencie odskoczyły swoim rywalkom na trzy punkty. Ta przewaga utrzymywała się także na drugiej przerwie technicznej. Podobnie jak w drugiej partii „pierwsze skrzypce” w swoim zespole grała Malwina Smarzek, zdobywając punkt za punktem w ataku. W końcówce do remisu 19:19 doprowadziły wrocławianki za sprawą asa serwisowego Moniki Ptak. Od tego momentu Impel nabrał nowych sił do walki, co przełożyło się na prowadzenie 22:21. Po chwili udany atak Joanny Kaczor i zepsuta zagrywka Malwiny Smarzek spowodowały, że to wrocławianki cieszyły się z końcowego sukcesu.

MVP meczu: Agata Sawicka

Sk bank Legionovia Legionowo – Impel Wrocław 1:3
(18:25, 21:25, 25:22, 23:25)

Legionovia: Smarzek (18), Paszek (12), Wójcik A. (13), Thibeault (7), Alagierska (1), Bechis (3), Wysocka (libero) oraz Piątek (1), Chojnacka i Połeć (10)
Impel: Mroczkowska (10), Ptak (8), Kąkolewska (8), Gryka (4), Topic (15), Kaczor (22), Sawicka (libero) oraz Kwiatkowska, Cutura (1), Hanke i Kauffeldt