Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Ślepsk coraz mocniejszy, AGH bez szans na punkty

I liga M: Ślepsk coraz mocniejszy, AGH bez szans na punkty

Lekką zadyszkę złapała krakowska AGH, która doznała trzeciej porażki z rzędu. Tym razem podopieczni trenera Kubackiego nie sprostali przed własną publicznością rozpędzonemu Ślepskowi Suwałki, stawiając mu opór jedynie w trzecim secie.

Początek spotkania był zacięty, ale w miarę szybko zaczęła uwidaczniać się przewaga po stronie przyjezdnych, a duża w tym zasługa ich dobrej postawy w bloku. Od razu znalazło to odzwierciedlenie w wyniku, gdyż już na pierwszej przerwie technicznej odskoczyli od rywali na cztery oczka. Akademicy próbowali odrabiać straty, ale popełniali zbyt dużo błędów. W dodatku asem serwisowym popisał się Kamil Skrzypkowski, przez co przewaga Ślepska wynosiła już siedem oczek. Wydawało się, że Michał Dzierwa da krakowianom sygnał do walki, ale chwilę później dwoma asami serwisowymi popisał się Wojciech Winnik, co kompletnie odebrało gospodarzom ochotę do walki. W końcówce podopieczni trenera Kubackiego zdobywali już tylko pojedyncze oczka, a suwalczanie pewnie dążyli do sukcesu. Dobre zagrania Łukasza Rudzewicza przypieczętowały dominację przyjezdnych w premierowej odsłonie (25:16).

W drugim secie Ślepsk nie zamierzał zwalniać tempa. Już na jego początku ponownie przypomniał o sobie Skrzypkowski, a seria bloków gości pozwoliła im ponownie przejąć inicjatywę na boisku. Szybko wypracowana przewaga powodowała, że grało im się swobodniej, za to w szeregi zespołu z Małopolski zaczęła wkradać się nerwowość. Popełniali zbyt dużo błędów oraz brakowało im skuteczności w ataku, przez co ich sytuacja robiła się coraz trudniejsza. W dodatku do gry po stronie Ślepska włączyli się jeszcze Mariusz Schamlewski i Karol Rawiak, a dystans dzielący oba zespoły wzrósł do dziesięciu punktów. W końcówce w szeregi suwalskiej ekipy wdarło się lekkie rozluźnienie, a kilka udanych zbić akademików spowodowało, że odrobili część strat, lecz i tak wysoko przegrali drugiego seta (18:25).

W trzecim secie do walki poderwali się gospodarze. W końcu rywali zagrywką pocelował Paweł Halaba, gospodarze pokazali, że również potrafią dobrze prezentować się w bloku, a zbicie Patryka Akali spowodowało, że to krakowianie objęli czteropunktowe prowadzenie. Taka sytuacja miała miejsce do połowy seta, ale w jednym ustawieniu, głównie po własnych błędach, podopieczni trenera Kubackiego stracili aż sześć punktów, a przewaga zaczęła uwidaczniać się po stronie przyjezdnych. Jednak tym razem AGH nie dała uciec przeciwnikom. Powoli, ale systematycznie zaczęła odrabiać straty, po zbiciu Halaby doprowadzając do remisu. W decydujących momentach trwała walka cios za cios, lecz ostatnie słowo należało do suwalczan, którzy po błędach przeciwników rozstrzygnęli tę część meczu na swoją korzyść (29:27).

AGH AZS Kraków – Ślepsk Suwałki 0:3
(16:25, 18:25, 27:29)

AGH: Górski, Dzierwa, Akala, Surma, Mucha, Halaba, Głód (libero) oraz Małysza, Kosiek, Walczykowski, Gnatek i Łaba
Ślepsk: Winnik, Rudzewicz, Schamlewski, Makowski, Skrzypkowski, Rawiak, Andrzejewski (libero) oraz Urbanowicz, Smoliński i Modzelewski