Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > I liga M: Słaba postawa Espadonu, trzy oczka zostały w Wałbrzychu

I liga M: Słaba postawa Espadonu, trzy oczka zostały w Wałbrzychu

Wciąż odpowiedniego rytmu gry nie może odnaleźć Espadon Szczecin, który dziś przegrał w Wałbrzychu z miejscową Victorią PWSZ. Jedynie trzeci set dał kibicom namiastkę emocji, bo w dwóch wcześniejszych goście byli tylko tłem dla ekipy z Dolnego Śląska.

Mecz fatalnie rozpoczął się dla przyjezdnych, którzy zupełnie nie potrafili poradzić sobie z przyjęciem serwisów rywali, a jeśli już im to się udawało, ich ataki były zatrzymywane przez wałbrzyski blok. W efekcie Victoria objęła prowadzenie 6:1. Wprawdzie Patryk Orłowski próbował niwelować straty szczecinian, ale i tak na czasie technicznym gospodarze wygrywali 8:5. Wydawało się, że z biegiem czasu gra się wyrówna, bowiem po zbiciu Łukasza Pietrzaka Espadon tracił już tylko dwa oczka, jednak w kolejnych akcjach uwidoczniły się braki zgrania Michala Sladecka z kolegami, co zaowocowało skutecznymi kontrami w wykonaniu Bartosza Filipiaka. Po asie serwisowym Łukasza Kaczmarka podopieczni trenera Janczaka wygrywali już sześcioma oczkami. Chwilę później punktowe serwisy dołożyli jeszcze Bartłomiej Krulicki i Szymon Piórkowski, co jeszcze bardziej pogłębiło dystans punktowy pomiędzy oboma zespołami. W końcówce przyjezdni zupełnie nie potrafili odnaleźć się na boisku, zaś gospodarze kontrolowali boiskowe wydarzenia, ostatecznie gromiąc rywali 25:15.

Drugą odsłonę zdecydowanie lepiej zaczęli gracze Espadonu, którzy po dwóch blokach objęli prowadzenie 3:0. Z każdą kolejną akcją próbowali uciekać przeciwnikom, ale ci nie zamierzali tanio sprzedawać skóry. Wykorzystywali wiele niedokładności w szeregach szczecinian, a po zbiciu ze środka Arkadiusza Olczyka podopieczni trenera Janczaka zaczęli odrabiać straty. Ta sztuka szybko im się udała, a spora w tym zasługa słabej postawy w ataku Pietrzaka. Z biegiem czasu inicjatywę na boisku zaczęli przejmować wałbrzyszanie. Wprawdzie goście próbowali walczyć, ale w ich grze było za dużo błędów, przez co Victoria objęła dwupunktowe prowadzenie. Im dalej w seta, tym zaczęły mnożyć się błędy po stronie gości, co znacznie ułatwiało zadanie ekipie z Dolnego Śląska. Szczecinianie kompletnie nie potrafili ustabilizować swojego przyjęcia, słabo na rozegraniu prezentował się Sladecek, a jeszcze gorzej wyglądała skuteczność w ataku skrzydłowych Espadonu. Wałbrzyszanie też nie grali fajerwerków, w ich grze też było trochę błędów, ale była ona na tyle stabilna, by mogli oni kontrolować boiskowe wydarzenia. Ostatecznie druga partia padła ich łupem 25:19, a zakończyło ją autowe zbicie Jakuba Makara.

Od pierwszych minut trzeciego seta oba zespoły szły łeb w łeb. Tym razem jako pierwsi na prowadzenie wysforowali się gracze zachodniopomorskiego beniaminka, a duża w tym zasługa dobrych serwisów Macieja Wołosza. Wprawdzie chwilę później skuteczna kontra Piórkowskiego spowodowała, że na świetlnej tablicy pojawił się remis, ale na przerwie technicznej minimalnie lepsi byli podopieczni trenera Michalczyka. W pewnym momencie odskoczyli oni od rywali nawet na dwa oczka, ale wyraźnie brakowało w ich grze płynności. Victoria szybko odrobiła straty, a zbicia na środku Krulickiego powodowały, że inicjatywę na boisku zaczęli przejmować gospodarze. Wprawdzie goście próbowali ratować się dobrą grą w bloku, ale niewiele im to dawało, bowiem wciąż mieli trzy oczka straty. Widząc nieporadność swoich atakujących, trener Michalczyk postanowił zagrać na trzech środkowych, na atak przestawiając Nowaka. Taka strategia zaczęła przynosić efekt, a przy zagrywce Sladecka na świetlnej tablicy pojawił się remis. W końcówce trwała walka cios za cios, a obaj rozgrywający rzucali sporo piłek do swoich środkowych. Obie drużyny miały szansę rozstrzygnąć tę część meczu na swoją korzyść, ale ostatecznie błędny atak Nowaka przypieczętował triumf podopiecznych trenera Janczaka (34:32).

TS Victoria PWSZ Wałbrzych – Espadon Szczecin 3:0
(25:15, 25:19, 34:32)

Victoria: Fijałek, Filipiak, Piórkowski, Kaczmarek, Krulicki, Olczyk, Mihułka (libero) oraz Kamiński i Karpiewski
Espadon: Sladecek, Pietrzak, Nowak, Gałązka, Kordysz, Orłowski, Filipowicz (libero) oraz Kwiecień, Makar, Cedzyński i Wołosz