Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > siatkówka światowa > Gido Vermeulen obejmie reprezentację Holandii

Gido Vermeulen obejmie reprezentację Holandii

fot. archiwum

Gido Vermeulen został selekcjonerem męskiej reprezentacji Holandii. Po rezygnacji Edwina Benne do tej pory był wakat na tym stanowisku. Vermuelen od dwóch lat pracował z żeńską kadra "pomarańczowych", pracował również z reprezentacją juniorów.

Dla Gido Vermeulena, który przez ostatnie dwa lata był selekcjonerem żeńskiej reprezentacji Holandii, obecni siatkarze z tego kraju nie są zagadką. Trener ten dość długo prowadził juniorską reprezentację tego kraju, z którymi zdobył brązowy medal mistrzostw Europy, w 2005 roku wicemistrzostwo świata. W 2012 roku zastąpił na stanowisku selekcjonera żeńskiej kadry Avitala Sellingera. Po ostatnich mistrzostwach świata siatkarek część zawodniczek mocno krytykowała metody pracy tego szkoleniowca, niemal pewne wydawało się więc rozstanie Vermeulena z żeńską reprezentacją. Obecnie holenderska federacja szuka odpowiedniego kandydata na to stanowisko. – Zawsze mam w sercu holenderską siatkówkę. Historia zatoczyła koło, bo znowu obejmuję drużynę tych chłopaków – stwierdził Gido Vermeulen.

Prawie każdy z naszego zespołu w przeszłości pracował z tym trenerem i osiągał znaczne sukcesy – skomentował wybór nowego szkoleniowca Jeroen Rauwerdink. Jestem przekonany, że pod jego wodzą pokażemy maksimum swoich możliwości – dodał.

 źródło: inf. własna, nevobo.nl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
siatkówka światowa

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved