Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Andrzej Kowal: Bez zagrywki bardzo trudno jest osiągnąć sukces

Andrzej Kowal: Bez zagrywki bardzo trudno jest osiągnąć sukces

fot. Izabela Kornas

Już niebawem "wielki" pojedynek w Atlas Arenie. Starciu Skry z Resovią przyglądać się będzie cała siatkarska Polska. - Przede wszystkim koncentrujemy się na swojej grze, na własnej zagrywce, na naszej pierwszej akcji - powiedział Andrzej Kowal.

Rzeszowski zespół, podobnie jak Skra, w 12. kolejce PlusLigi miał małe przetarcie przed niezwykle ważnym pojedynkiem w Atlas Arenie. Podopieczni Andrzeja Kowala podejmowali w niej akademików z Częstochowy, którzy okazali się mało wymagającymi rywalami. Wicemistrzowie Polski pokonali ich w trzech szybkich setach, a cały mecz trwał zaledwie 80 minut. Odniesione zwycięstwo jest tym cenniejsze dla rzeszowskiej ekipy, ponieważ odniesione drugim składem. Ignaczak, Drzyzga, Schoeps oraz Buszek otrzymali w tym meczu wolne i zbierali siły na starcie z PGE Skrą. – Graliśmy dobrze, wywieraliśmy dużą presję zagrywką, z czym mieliśmy problem w ostatnim meczu. W tym meczu już zagrywka nam pomogła w grze. Nie od dziś wiemy, że w siatkówce na wysokim poziomie jest to kluczowy element. Dlatego nadal będziemy podejmować ryzyko, choć wiemy, że wiąże się to z większą liczbą błędów; ale bez zagrywki bardzo trudno jest osiągnąć sukces. Pokazał to mecz z AZS-em – podsumował starcie z częstochowską drużyną Andrzej Kowal.

PGE Skra już jako ostatni zespół nosi miano niepokonanej, bełchatowianie nadal jednak czują za plecami oddech goniących ich wicemistrzów Polski. Resovia traci do ekipy Miguela Falaski jeden punkt, a starcie rozgrywane w Łodzi będzie miało widoczne odzwierciedlenie w tabeli. Jeśli wygrają w nim za 3 punkty mistrzowie kraju, to zapewnią sobie wejście do drugiej rundy fazy zasadniczej z pozycji lidera. Jak przyznaje szkoleniowiec Asseco Resovii, dla jego zespołu najważniejsza jest własna gra na boisku i na tym się skupiają. – Przede wszystkim koncentrujemy się na swojej grze, na własnej zagrywce, na naszej pierwszej akcji – bo te elementy będą głównie decydowały. Oczywiście, taktyka też będzie miała duże znaczenie, bo na tym poziomie zawsze ma znaczenie. Podkreślam, że najważniejsza będzie własna dyspozycja i nasza dobra gra. Na ten moment ta gra jest dość chimeryczna, ale jest to spowodowane podróżami i brakiem treningu. Wiemy, że w tej chwili tak to może wyglądać, ale – z drugiej strony – wiemy także, że zawodnicy są gotowi do gry na wysokim poziomie. Jesteśmy gotowi na walkę w Łodzi – zapewnił trener Kowal.

Rozmawiał: Marek Blujźródło: inf. własna, nowiny24.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-29

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved