Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W Bydgoszczy trzy punkty dla gospodarzy

PlusLiga: W Bydgoszczy trzy punkty dla gospodarzy

Mało gościnni okazali się bydgoszczanie, którzy w spotkaniu z Cerradem Czarni Radom nie pozwolili rywalom na ugranie choćby seta. Podopieczni Vitala Heynena koncert gry pokazali w trzeciej odsłonie meczu, w której zdemolowali radomian.

Początek spotkania był wyrównany, obie drużyny sprawdzały na co stać rywala. Od pierwszych piłek świetnie spisywał się Justin Duff, który grał czujnie na bloku. Po nadepnięciu linii trzeciego metra przez Jakuba Jarosza, zespoły zeszły na pierwszą przerwę techniczną, 8:7 prowadzili Czarni. Po powrocie na parkiet w aut zaatakował Daniel Pliński. Gra toczyła się punkt za punkt, a żadna z drużyn nie mogła wyjść na większe niż jednopunktowe prowadzenie. Taka sytuacja miała miejsce do stanu po 16. Od tego momentu swój styl narzucili bydgoszczanie, głównie za sprawą Jarosza, który zdobywał punkty atakiem i blokiem. Dodatkowo błędy popełniali radomianie i podopieczni Vitala Heynena prowadzili już 20:16. Bartłomiej Bołądź pozwolił zmniejszyć straty do jednego oczka (20:21). Jednak od tego momentu lepiej grali miejscowi, skuteczny atak Jarosza z prawego skrzydła dał im zwycięstwo w premierowej odsłonie 25:21.

Drugi set rozpoczął się dobrze dla Czarnych, po asie serwisowym Lucasa Kampy prowadzili 2:0. Na zagrywce dobrze spisywał się także Bołądź (6:3). Bydgoszczanie zdołali doprowadzić do remisu po 8, za sprawą nieskutecznych ataków radomian. Pojedynczy blok Bartłomieja Grzechnika na Konstantinie Cupkoviciu wyprowadził podopiecznych Roberta Prygla na dwupunktowe prowadzenie (10:8). Serb zrehabilitował się dwie akcje później, posłał asa serwisowego i na tablicy wyników pojawił się remis 10:10. Gra toczyła się punkt za punkt. Gospodarze prowadzili na drugiej przerwie technicznej 16:14, ale po chwili mieliśmy kolejny remis. Radomianie nie odpuszczali. Jednak podobnie jak w pierwszej partii, końcówka należała do bydgoszczan, a do zwycięstwa poprowadził ich Wojciech Jurkiewicz (25:21).

Świetna gra w bloku Andrew Johna Nally’ego oraz mocna zagrywka Cupkovicia pozwoliły bydgoszczanom objąć prowadzenie 7:1. Robert Prygiel poprosił o przerwę, dokonywał zmian, ale obraz gry się nie zmienił. W trzeciej partii radomianie nie istnieli, zawodnicy mieli problem z przebiciem się przez blok rywali, gdzie punktował nawet Paweł Woicki. Kolejne punkty zdobywali Jarosz i Duff. Gdy Czarnym udało się skończyć atak, to psuli zagrywki i nie mogli zniwelować strat. Kolejną serię udanych zagrywek zanotował Cupković i bydgoszczanie pewnie wygrali, masakrując rywali 25:11.

MVP spotkania: Paweł Woicki

Transfer Bydgoszcz – Czarni Radom 3:0
(25:21, 25:21, 25:11)

Transfer: Jurkiewicz (9), Duff (9), Jarosz (14), Cupković (14), Woicki (2), Nally (7), Murek (libero) oraz Marshall (1), Bonisławski (libero) i Gunia (1)
Czarni: Bołądź (6), Pliński (1), Grzechnik (6), Żaliński (12), Westphal (7), Kampa (2), Kowalski (libero) oraz Grobelny (1), Wachnik (2), Gutkowski (2), Kędzierski i Ratajczak (1)