Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > Mateusz Guzik: Miałem kilka dni na przygotowanie

Mateusz Guzik: Miałem kilka dni na przygotowanie

fot. archiwum

Przy niedyspozycji Łukasza Wrońskiego w ostatnim meczu ligowym szansę poprowadzenia Gwardii Wrocław otrzymał 17-letni Mateusz Guzik. - Myślę, że jak na mój pierwszy występ w drugiej lidze nie było źle - powiedział rozgrywający.

Mateusz Guzik zaczął przygodę z siatkówką w wieku 9 lat. Dwa lata później rozpoczął treningi w Gwardii Wrocław. Warto dodać, że od początku jego trenerem jest Tomasz Pajor, który od tego sezonu prowadzi drugoligowy zespół. W ostatnią sobotę młody zawodnik miał okazję wyjść w pierwszej szóstce zespołu w rozgrywkach II ligi przeciwko Siatkarzowi Oleśnica. – O tym, że wyjdę w pierwszej szóstce, dowiedziałem się w środę, więc miałem kilka dni, żeby się przygotować do tego spotkania – przyznał zawodnik. Urazu łokcia doznał podstawowy rozgrywający Gwardii, Łukasz Wroński, więc młody siatkarz dostał szansę. Wrocławianie uporali się z rywalem w trzech setach, odnieśli ósme zwycięstwo z rzędu i są niepokonaną drużyną w grupie drugiej. Dlatego debiut należy uznać za udany. Czy podobnego zdania jest sam zainteresowany? – Myślę, że jak na mój pierwszy występ w drugiej lidze nie było źle, mogło być lepiej, ale uważam, że w miarę możliwości moja gra wyglądała dobrze. Jestem zadowolony, bo miałem okazję wystąpić w dłuższym wymiarze gry. Wiadomo, popełniłem parę błędów, ale mam nadzieję, że z każdym kolejnym występem będzie lepiej – przyznał Mateusz Guzik.

Młody zawodnik następnego dnia wystąpił w rozgrywkach juniorskich. – Nie ma co porównywać, bo różnica jest ogromna, ponieważ w drugiej lidze występują doświadczeni siatkarze, którzy rozegrali wiele spotkań na wysokim poziomie. Natomiast w rozgrywkach juniorskich zawodnicy dopiero się ogrywają – dodał rozgrywający. Teraz drugoligowców czekają trzy spotkania wyjazdowe, najbliższe z beniaminkiem – UKS-em Mickiewicz Kluczbork. – Oczywiście celem na następne spotkanie jest wygrana, i to najlepiej w trzech setach – przyznał Guzik. Czy młody zawodnik dostanie szansę gry w kolejnych meczach – ciężko powiedzieć. – Do Łukasza Wrońskiego jeszcze sporo mi brakuje – powiedział z pokorą Mateusz Guzik.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
II liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved