Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Jacek Nawrocki: Jest jeszcze za wcześnie, by udawać mądrego

Jacek Nawrocki: Jest jeszcze za wcześnie, by udawać mądrego

fot. archiwum

Jacek Nawrocki oficjalnie został już trenerem-koordynatorem siatkarek Budowlanych Łódź i poprowadził już pierwsze zajęcia z zespołem z Orlen Ligi. - Chcę wesprzeć Błażeja Krzyształowicza w niełatwym dla niego zadaniu - mówi szkoleniowiec.

Pracował pan kiedyś z kobietami?

Jacek Nawrocki: – Na poważnie nie. Z siatkówką kobiecą miałem tylko krótkie epizody w szkoleniu młodzieży w Tomaszowie Mazowieckim. Jeśli chodzi o seniorki, to mój pierwszy kontakt.

Mówi się, że siatkówka żeńska i męska to całkiem inny sport. Jak więc wrażenia po pierwszych dniach pracy z Budowlanymi?Jest w tym trochę prawdy. Jest jednak więcej rzeczy podobnych niż tych, które się różnią. Ważne jest tylko to, żeby odpowiednio poznać siatkarki, przygotować się do tej pracy. Na to potrzeba trochę czasu.

Na czym polegała będzie pana praca w Budowlanych?

Będę pomagał i wspierał pierwszego trenera Błażeja Krzyształowicza oraz cały zespół Budowlanych. Mam zobowiązania w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Spale i nie ma mowy, bym zostawił tę pracę. Prowadzę też reprezentację Polski juniorów. Ciężko byłoby z tego zrezygnować. Nie mogę zawieść ludzi, którzy wcześniej mi pomogli.

Przygotowuje pan kadrę juniorów do mistrzostw świata. Po mundialu podobno ma pan zostać już pierwszym szkoleniowcem Budowlanych.

Zobaczymy. Wszystko jest możliwe. Na razie jest taki układ, że chcę wesprzeć Błażeja Krzyształowicza w niełatwym dla niego zadaniu. Z drugiej strony w tym zespole jest dużo doświadczonych dziewczyn, które rozumieją, że ich odpowiedzialność jest w stanie ten zespół pociągnąć.

Bardzo szybko obejrzał pan wszystkie mecze Budowlanych z tego sezonu. Wyciągnął pan już jakieś wnioski?

Jest jeszcze za wcześnie, by udawać mądrego i powiedzieć, że znam receptę na to, by zespół wygrywał i zdobywał więcej punktów niż do tej pory. Tak naprawdę Budowlane wygrały kilka spotkań, ale oczekiwania były większe. O tym, żeby zrobić kroczek do przodu, mogą zadecydować szczegóły.

Cały wywiad Macieja Nowocienia w serwisie sport.pl

źródło: sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-28

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved