Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Challenge Cup K: Dwa złote sety w drugiej rundzie

Challenge Cup K: Dwa złote sety w drugiej rundzie

W meczach rewanżowych II rundy Challenge Cup obyło się bez większych niespodzianek. Do kolejnej fazy awansowali faworyci. O największym pechu może mówić AEK Ateny, który zmarnował olbrzymią przewagę wypracowaną w pierwszym meczu.

Niespodzianki nie udało się sprawić VC Oudegem, w którym grają dwie Polki. W wyjazdowym starciu z Schweriner SC belgijski zespół nie wygrał nawet seta, a na parkiecie pojawiła się jedynie Aleksandra Nowak, zapisując na swoim koncie zaledwie jedno oczko. Zdecydowanie lepiej zaprezentował się Asterix Kieldrecht, który także w rewanżu ograł CV Barcelona. Wprawdzie na wyjeździe stracił seta, ale nie miało to większego znaczenia. Przyjezdne do sukcesu poprowadziła Kaja Grobelna, zdobywając 22 punkty, a 4 oczka na swoim koncie zgromadziła Dominika Strumiło.

Problemu z przypieczętowaniem zwycięstwa do kolejnej rundy nie miały tureckie zespoły. Ilbank Ankara i Bursa BBSK również w meczach rewanżowych nie straciły seta i w cuglach wywalczyły awans do kolejnego etapu rozgrywek. Niemal tak samo łatwo z rywalami uporały się – Urałoczka Jekaterinburg oraz rumuński TSV Dudingen, które w starciach rewanżowych oddały przeciwnikom tylko jedną partię. Problemów z przypieczętowaniem awansu nie miały również Azerrail Baku, ASPTT Mulhouse, Jedinstvo Stara Pazova i Stod Volley Steinkjer. W węgierskim pojedynku lepszy okazał się Linamar Bekescsabai, zaś w starciu dwóch holenderskich ekip górą było Alterno Apeldorn.

Atut własnego boiska wykorzystały Hapoel Kfar Saba i Kanti Schaffhausen, które odrobiły straty poniesione na wyjazdach, a wygrane u siebie 3:1 pozwoliły im świętować awans do kolejnej rundy. Szansy na dalszą grę w Challenge Cup nie wykorzystało za to kilka zespołów. Wśród nich jest Minczanka Mińsk, której nic nie dało wcześniejsze zwycięstwo, bo na wyjeździe uległa Panathinaikosowi Naxos 0:3, natomiast w złotym secie 10:15. O jeszcze większym niedosycie może mówić AEK Ateny, który wygrał pierwszy mecz 3:0, a na wyjeździe uległ ZOK Brcko 0:3, a w złotym secie ugrał bośniackiemu rywalowi tylko pięć punktów.