Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Tamara Kaliszuk: Jestem zadowolona z odniesionego zwycięstwa

Tamara Kaliszuk: Jestem zadowolona z odniesionego zwycięstwa

fot. Łukasz Krzywański

Dąbrowianki wygrały rewanżowy mecz z Dinamem Bukareszt i awansowały do 1/8 rozgrywek tego pucharu. - Cieszymy się awansu do kolejnej rundy, tym bardziej że w niedzielę grałyśmy pięciosetowy pojedynek z BKS-em - powiedziała Tamara Kaliszuk.

Dąbrowianki potrzebowały wygranych dwóch setów do awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV. MKS źle zaczął zmagania i przegrał pierwszą partię spotkania. W drugiej i trzeciej odsłonie dzięki dobrej zagrywce i skutecznej grze w obronie ekipa z Zagłębia zapisała na swoje konto dwa sety i przypieczętowała awans. – Był to dla nas trudny mecz, ponieważ w niedzielę grałyśmy mecz ligowy, w środę pucharowy. Cieszymy się z odniesionego zwycięstwa i awansu do kolejnej rundy Pucharu CEV. Zawsze myślimy o meczu, ale patrząc na naszą postawę w pierwszym secie oraz obserwując naszą grę w pozostałych setach, można było zaobserwować dwie różne drużyny. Na nasze szczęście udało nam się znaleźć wyjście z tej niekorzystnej dla nas sytuacji, poprawiłyśmy naszą grę i dało to pozytywny efekt. To jest sport, nasze rywalki były na fali, wykorzystały nasz przestój i dzięki temu wygrały czwartą partię i doprowadziły do remisu – powiedziała atakująca MKS-u. Tamara Kaliszuk była najlepiej punktującą w zespole z Dąbrowy Górniczej, zawodniczka zdobyła cztery punkty z zagrywki, atakowała z 40-procentową skutecznością i zdobyła w całym meczu 25 „oczek”. – Cieszę się ze swojej postawy w tym spotkaniu, na treningach zmagałam się sama ze sobą i na moje szczęście udało mi się pokazać z dobrej strony – podsumowała swój występ zawodniczka.

Dąbrowską drużynę czeka obecnie bardzo trudny pojedynek z kroczącą od zwycięstwa do zwycięstwa Muszynianką .- Nie mamy zbyt wiele czasu na regenerację sił, ale jesteśmy na tyle silnym emocjonalnie i mentalnie zespołem, że na pewno postaramy się zagrać dobre spotkanie. Jestem zadowolona z gry w tym zespole była zawsze moim marzeniem – zakończyła siatkarka.

 źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved