Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > Justin Duff: Jestem w Bydgoszczy dzięki Heynenowi

Justin Duff: Jestem w Bydgoszczy dzięki Heynenowi

fot. Mateusz Siwiec

- Naszą bolączką był brak obrony i punktowych bloków, zresztą tych niepunktowych też nam brakowało. ZAKSA to naprawdę mocny rywal - powiedział po spotkaniu w Kędzierzynie-Koźlu środkowy Transferu Bydgoszcz, Justin Duff.

W pierwszych dwóch setach wasza gra momentami wyraźnie się nie kleiła. Nie masz wrażenia, że trochę przespaliście te premierowe odsłony?

Justin Duff: – Nie wydaje mi się, żeby było aż tak źle. ZAKSA to naprawdę mocny rywal i nawet przy naszej dosyć solidnej grze okazał się lepszy. Naszą bolączką był brak obrony i brak punktowych bloków, zresztą tych niepunktowych też nam brakowało. Według mnie zagraliśmy świetnie w ataku, ale dzięki genialnym obronom i szczelnemu blokowi ZAKSY to rywale schodzili w tych setach zwycięsko z parkietu. Po tym słabym okresie gry zresetowaliśmy nasze głowy, trochę lepiej zaczęliśmy czytać grę naszych przeciwników i przede wszystkim odrodziliśmy się w działaniach defensywnych. To dało nam kilka kluczowych punktów, które zaważyły o wygranych.

W waszym zespole wyróżniającą się postacią był Jakub Jarosz. Halę w Kędzierzynie-Koźlu ten gracz zna wyśmienicie i to chyba pomogło mu szybko zaadaptować się do panujących tu warunków.

– Posiadanie Kuby w zespole to generalnie bardzo duży atut, bo to świetny siatkarz. Start tego sezonu Kuba ma wymarzony, bo od pierwszego spotkania jest liderem naszego zespołu. Wydaje mi się, że można go wyróżnić, ale kilku chłopaków pokazało, że są w stanie pociągnąć grę zespołu i decydować o obliczu meczu. Kuba wykonał swoją pracę w tym spotkaniu bardzo dobrze, a na szczególną pochwałę zasłużył za grę w obronie. Można powiedzieć, że jest w tym elemencie zadziwiająco dobry, bo atakujący zazwyczaj nie grzeszą atutami defensywnymi.

W drugim i piątym secie Vital Heynen wdał się w dosyć długą dyskusję z drugim sędzią. Towarzyszyła temu dłuższa przerwa i przeraźliwe gwizdy. Takie sytuacje nie wybijają was z rytmu?

– Nie, to nie miało znaczenia. Vital zawsze stara się zachowywać tak, by jak najwięcej dać zespołowi, jak najbardziej pomóc nam na boisku. Tym razem trochę podyskutował, ale to nie było przyczyną porażek w tych setach.

W ostatniej kolejce wygraliście trochę niespodziewanie z Jastrzębskim Węglem 3:1. To zwycięstwo zbudowało w was więcej pewności siebie?

– Niespodziewanie? Aż tacy słabi to my nie jesteśmy, daj spokój! (śmiech) Ten mecz pokazał po prostu, że też jesteśmy dobrym zespołem i możemy wygrywać z najlepszymi. Dla nas to było cenne zwycięstwo i ważne trzy punkty, ale nie wynosiłbym tego zwycięstwa na piedestał. Jastrzębianie mieli swoje kłopoty, zwłaszcza jeżeli chodzi o pozycję drugiego przyjmującego, a my po prostu to wykorzystaliśmy i pokazaliśmy, że nie jesteśmy chłopcami do bicia.

Jesteś wielkim szczęśliwcem. Wiesz dlaczego?

– Nie mam pojęcia. Co tym razem o mnie wymyśliliście?
(śmiech)

Masz okazję pracować z dwoma niezwykłymi trenerami – Glennem Hoagiem w kadrze Kanady i Vitalem Heynenem w klubie. To wielcy pasjonaci siatkówki i jedni z tych trenerów, którzy nie potrzebują grubych milionów, by osiągać sukcesy z prowadzonymi przez siebie zespołami.

– To o to chodzi… W sumie masz rację, na świecie jest może z dwóch czy trzech lepszych trenerów od nich. Bardzo się cieszę z tego, że mogłem przez tak długi czas trenować pod okiem Glenna. Współpracowałem z nim od najmłodszych lat, on pokazał mi bardzo szeroki zakres siatkówki. Teraz bardzo się cieszę, że mogę trenować pod okiem Vitala, bo ten facet ma zupełnie inny styl i podejście. Dobrze jest mieć takie świeże spojrzenie na danego zawodnika, a dla mnie to tym bardziej cenne, że dowiaduję się o rzeczach, które mogę jeszcze poprawić. Współpraca z nimi oboma może tylko mi pomóc stać się lepszym siatkarzem. Osoba Vitala była też jednym z głównych powodów, dla których tu przyszedłem. Jednym był trener, a drugim paczka świetnych siatkarzy.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved