Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Juan Manuel Serramalera: Cieszy postawa całej drużyny

Juan Manuel Serramalera: Cieszy postawa całej drużyny

fot. orlenliga.pl

Dąbrowska ekipa wygrała rewanżowe spotkanie z Dinamem Bukareszt i awansowała do 1/8 Pucharu CEV. - Jestem wdzięczny całej drużynie za zaprezentowaną postawę i zaangażowanie w tym spotkaniu - powiedział trener Serramalera.

Pomimo przegranego meczu drużyna ze stolicy Rumunii dobrze zaprezentowała się na początku spotkania. Po wygraniu pierwszego seta z drużyny zeszło „powietrze”, zagrała ona słabiej, przegrała dwa kolejne sety i zakończyła swój udział w Pucharze CEV. – Miejscowa drużyna była lepsza od naszej drużyny, starałyśmy się zagrać dobry mecz i pokazać się z dobrej strony, niestety w piątym secie zupełnie nie potrafiłyśmy tego udowodnić. Życzę dąbrowiankom awansu do finału Pucharu CEV, my zagramy w Pucharze Challenge i postaramy się tam wypaść jak najlepiej – podsumowała spotkanie kapitan Dinama Alida-Carmen Marcovici. W podobnym tonie wypowiedział się trener rumuńskiej ekipy, który zwrócił uwagę na lepszą grę miejscowej ekipy oraz lepszą organizację i otoczkę całego spotkania. – Nie mogliśmy zagrać na naszym optymalnym poziomie, ponieważ jestem trenerem tej drużyny od niecałych dwóch tygodni. Nie byłem w stanie zmienić gry drużyny w tak krótkim czasie. Przez cały czas pracujemy, chcemy grać na coraz to wyższym poziomie, ale na ten moment nie było to jeszcze możliwe. Obecnie musimy się skupić na grze w lidze rumuńskiej i to jest nasz cel na ten sezon – powiedział trener Dinama Branko Gaijc.

Odmienne nastroje panowały w dąbrowskiej drużynie, która w przeciągu trzech dni rozegrała dwa pięciosetowe spotkania zakończone jej zwycięstwem. Dąbrowianki miały problemy ze skompletowaniem składu, zmagały się z własnymi słabościami. – Bardzo się cieszę z tego zwycięstwa, właściwie jest ono podwójne. W tym meczu zagrałyśmy bardzo dobrze w przyjęciu, co do tej pory nam się nie udawało i ten element był naszą słabą stroną. Druga kwestia dotyczy naszych słabości, z którymi zmagałyśmy się przed tym starciem. Ostatnio miałyśmy bardzo ciężkie dni związane ze zdrowiem oraz nieprzyjemną sytuacją z Giną Mancuso podczas meczu z BKS-em Bielsko-Biała. To zwycięstwo cieszy nas bardzo – zakończyła kapitan MKS-u Eleonora Dziękiewicz.

Trener dąbrowianek Juan Manuel Serramalera był mile zaskoczony postawą swoich podopiecznych w zwycięskim meczu. – Jestem bardzo zadowolony z powodu tego zwycięstwa, było to ciężkie spotkanie dla nas, ponieważ mieliśmy teraz bardzo ciężki tydzień – podkreślił trener Serramalera. – Ostatnio zagraliśmy pięciosetowy pojedynek z BKS-em, a na domiar tego kontuzji nabawiła się Gina Mancuso, jej występ w meczu pucharowym stał pod znakiem zapytania. Ponadto mieliśmy problemy natury mentalnej, więc przygotowanie do tego spotkania nie było dla nas łatwe. Wszystkie zawodniczki włożyły wiele sił w ten mecz i były w pełni zaangażowane, za co jestem bardzo wdzięczny – powiedział trener Serramalera. Dąbrowska drużyna miała problemy z koncentracją i po wygraniu dwóch setów oddała inicjatywę na boisku swoim rywalkom i przegrała czwartą partię. – To było trudne, by pozostać w grze po osiągnięciu celu, czyli wygraniu dwóch setów. Nie mogliśmy utrzymać poziomu przyjęcia w czwartym secie, ponieważ straciliśmy intensywność w naszej grze. Ogólnie jestem bardzo zadowolony, znajdujemy jakąś stabilizację w przyjęciu, a to dla naszej drużyny może być bardzo, bardzo ważne. Mam nadzieję, że Katsiaryna Zakreuskaya nie doznała żadnej poważnej kontuzji. To było zderzenie przyjmującej z libero. Więcej dowiemy się wkrótce i postanowimy co zrobimy dalej, bo w weekend mamy bardzo ciężki mecz z Muszyną i jest on dla nas bardzo ważny. Mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze – zakończył szkoleniowiec. 

źródło: inf. własna, mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved