Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Węgrów zdobyty, trzy punkty pojechały do Jastrzębia

I liga K: Węgrów zdobyty, trzy punkty pojechały do Jastrzębia

W dziewiątej kolejce spotkań I ligi kobiet siatkarki KS-u Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna pokonały Nike Węgrów i wróciły na Śląsk z kompletem punktów. Była to pierwsza porażka zespołu Roberta Kupisza w tym sezonie przed własną publicznością.

Spotkanie w Węgrowie rozpoczęło się od walki punkt za punkt. Sprytne zagranie Izabeli Soi, a następnie atak Agnieszki Bodys dał zespołowi Jarosława Bodysa dwa „oczka” przewagi (6:4). Małgorzata Zaciek zaatakowała w siatkę, co dało kolejny punkt przyjezdnym, potem Judyta Gawlak i Sylwia Andrysiak skutecznie atakowały ze środka siatki, dzięki czemu beniaminek ze Śląska powiększał przewagę (13:7). Po stronie gospodyń mnożyły się błędy w przyjęciu, węgrowianki nie kończyły ataków, z czym najmniejszych problemów nie miała drużyna Jarosława Bodysa (21:12). Ciężar gry po stronie gospodyń na swoje barki wzięła Małgorzata Zaciek, ale to było za mało na dobrze dysponowaną ekipę z Jastrzębia-Zdroju. Węgrowianki kończyły pojedyncze ataki i zdołały w końcówce seta odrobić kilka punktów. Na to z kolei szybko zareagował szkoleniowiec przyjezdnych (23:17), prosząc o przerwę dla swojego zespołu. Punktowy atak Beaty Mielczarek, a następnie skuteczny blok Marleny Mieszały zniwelował część strat, nic to jednak nie dało drużynie z Węgrowa, bo seta na korzyść przyjezdnych rozstrzygnęła popsuta zagrywka Małgorzaty Zaciek (25:19).

Druga partia rozpoczęła się od serwisu Agnieszki Bodys. Dobre przyjęcie po stronie gospodyń pozwoliło Beacie Mielczarek wyprowadzić skuteczną kontrę i zdobyć pierwszy punkt dla swojego zespołu. Punktowy blok jastrzębianek, a następnie mocny atak Agnieszki Starzyk-Bonach dały przyjezdnym prowadzenie 3:1. Po kiwce rozgrywającej jastrzębskiej drużyny o czas poprosił szkoleniowiec gospodyń (2:5). Tuż po przerwie na rozegraniu pomyliła się Małgorzata Kupisz, oddając darmowy punkt przeciwniczkom. Wyraźnie podbudowane dobrą grą jastrzębianki nieco się rozluźniły i w kilka minut straciły całą przewagę (8:8). Małgorzata Zaciek zaatakowała po ciasnym skosie i to dało prowadzenie zespołowi z Węgrowa – gospodynie zdołały odskoczyć rywalkom na dwa oczka, ale te szybko odrobiły straty (13:13). Jastrzębianki zatrzymały atak Małgorzaty Zaciek, asa serwisowego na stronę rywalek posłała Agnieszka Mitręga i przyjezdne znów odzyskały prowadzenie (16:14). Zespół Jarosława Bodysa utrzymywał trzypunktową przewagę do czasu, kiedy asem serwisowym popisała się Beata Mielczarek, a atak z krótkiej skończyła Marlena Mieszała. Wówczas przewaga przyjezdnych stopniała do jednego punktu (20:19). Małgorzata Kupisz wygrała przepychankę na siatce, dwukrotnie skutecznie zaatakowała Małgorzata Zaciek i set padł łupem węgrowianek.

Kolejny set rozpoczął się od wyrównanej walki. Dopiero po ataku Agnieszki Starzyk-Bonach przyjezdne odskoczyły na dwa „oczka” (6:4). To nie zniechęciło gospodyń, bo bardzo szybko doprowadziły do remisu (10:10). Od tego momentu toczyła się walka punkt za punkt. Żadna z drużyn nie była w stanie wypracować większej przewagi. Po punktowym bloku jastrzębianek o czas poprosił trener Robert Kupisz. Jego drużyna znów pozwoliła rywalkom odskoczyć na dwa punkty (19:17). Mimo ambitnej walki węgrowianek w końcówce seta skutecznie zaatakowała Agnieszka Starzyk-Bonach, Sylwia Andrysiak wykorzystała piłkę przechodzącą i dała swojej drużynie piłkę setową. Sprytną kiwką seta na korzyść swojej drużyny rozstrzygnęła Izabela Soja (25:21).

Czwarta partia to wyrównana walka obu ekip do stanu 8:8. Wówczas jastrzębianki odskoczyły rywalkom i o czas poprosił trener Kupisz (9:12). Jego zespół popełniał błędy na przyjęciu, a rywalki kończyły każdy atak zdobyczą punktową. Agnieszka Starzyk-Bonach sprytnie obijała blok rywalek i powiększała przewagę swojego zespołu (17:14). Węgrowianki dwukrotnie pomyliły się, atakując w siatkę, Agnieszka Mitręga skutecznie zaatakowała po skosie, a chwilę później punkt dołożyła Agnieszka Bodys. Gospodynie nie zdołały odwrócić losów rywalizacji i po autowym ataku Beaty Mielczarek siatkarki z Jastrzębia-Zdroju wygrały seta 25:20 i zainkasowały komplet punktów.

Sokołów S.A. Nike Węgrów – Jastrzębie Borynia PLKS Pszczyna 1:3
(19:25, 26:24, 21:25, 20:25)