Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Joker Świecie nie dał rady Zawiszy Sulechów

I liga K: Joker Świecie nie dał rady Zawiszy Sulechów

fot. archiwum

Osłabiony Joker Świecie przegrał we własnej hali 0:3 z sulechowskim Zawiszą. Była to pierwsza porażka podopiecznych Mariusza Bujka w tym sezonie we własnej hali. Sulechowianki są wciąż na trzecim miejscu w tabeli i mają tylko punkt straty do lidera.

Joker zagrał bez trzech podstawowych zawodniczek: Eweliny Toborek, Patrycji Flakus (chore na anginę) oraz Katarzyny Wenerskiej (była w składzie, ale jeszcze nie w pełni sił po urazie pleców). Świecianki walczyły dzielnie, ale to okazało się za mało na faworyta tegorocznych rozgrywek. W kluczowych momentach górę brało doświadczenie zawiszanek. Jokerki najlepiej wypadły w inaugurującej partii, gdy dwa razy potrafiły odrobić trzypunktowe straty. Gdy z 16:19 zrobiło się 20:19, kibice zaczęli myśleć o niespodziance. Jednak czas wzięty przez trenera gości Marka Mierzwińskiego wybił całkowicie gospodynie z rytmu. Po wznowieniu gry udało im się zdobyć zaledwie dwa punkty, przy sześciu rywalek.

Drugi i trzeci set miały podobny przebieg. Początkowo prowadził Joker, ale po przekroczeniu 11-12 punktów inicjatywę przejmował Zawisza, budując szybko dużą przewagę. W ostatniej partii przy 11:11 dwie kontrowersyjne decyzje podjęli sędziowie, którzy nie zauważyli bloku po ataku Moniki Kutyły oraz dotknięcia siatki przez sulechowianki. Zrobiło się nerwowo, co negatywnie wpłynęło na postawę gospodyń. – Zawodniczki ze Świecia zagrały bardzo walecznie. Bardzo dobrze przyjmowały nasze zagrywki, ale pomimo ich dobrego przyjęcia my stawiałyśmy szczelny blok. Zagrałyśmy bardzo zespołowo i dobrze realizowałyśmy taktykę. Zrobiłyśmy troszkę błędów z zagrywki, ale pomimo tego kontrolowałyśmy przebieg spotkania – powiedziała na gorąco po meczu przyjmująca Zawiszy, Marta Wellna.

Joker Mekro Świecie – Roltex Zawisza Sulechów 0:3
(22:25, 19:25, 17:25)Składy zespołów:
Joker: Przepiórka, Łukasiewicz, Wójcik, Ziółkowska, Wyrwa, Kutyła, Walczak (libero) oraz Strządała i Możdżeń
Zawisza: Szymańska, Sołodkowicz, Kwiatkowska, Osadchuk, Skiba, Bury, Rzepnikowska (libero) oraz Perlińska, Wellna, Wawrzyniak i Baran

Zobacz również:
Wyniki 9. kolejki oraz tabela I ligi kobiet

źródło: pomorska.pl, zawiszasulechow.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-27

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved