Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Rzeszowianki ligowe zwycięstwo okupiły kontuzją atakującej

Rzeszowianki ligowe zwycięstwo okupiły kontuzją atakującej

fot. Łukasz Krzywański

Nawet sześć tygodni może pauzować Magda Jagodzińska, atakująca Developresu Rzeszów, która po zakończeniu poniedziałkowego meczu z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski doznała kontuzji barku. - Muszę być dobrej myśli - mówi zawodniczka.

W poniedziałek zespół Developresu SkyRes Rzeszów pokonał przed swoją publicznością innego beniaminka Orlen Ligi, AZS KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. Tym samym rzeszowianki przełamały serię trzech z rzędu porażek. Radość z drugiego zwycięstwa w ekstraklasie kontuzją okupiła jednak Magda Jagodzińska, która pechowo zwichnęła sobie bark. – Ostatnio dotykają nas bardzo pechowe kontuzje. Na chwilę obecną jestem tego najlepszym przykładem. Gdyby stało się to w czasie walki na boisku, oczywiście byłoby żal, ale taki jest sport. Kontuzja, którą doznaje się po zakończonym, wygranym meczu, zbija z nóg – powiedziała atakująca Developresu, którą w środę czeka badanie rezonansem magnetycznym. Po nim wiadomo będzie, jak długo pauzować będzie musiała Magda Jagodzińska. Wstępnie mówi się o sześciu tygodniach przerwy w grze. – Zwichnięcie barku jest dosyć poważnym urazem, więc przede mną intensywna rehabilitacja. Muszę być dobrej myśli. To pozwoli mi w szybszym powrocie do zdrowia. Dziękuję zarządowi klubu, który profesjonalnie podszedł do sprawy, zapewniając mi wszystkie potrzebne badania. Dziękuję też dziewczynom i sztabowi szkoleniowemu za wsparcie – dodała Jagodzińska cytowana przez sport.pl.

Mecz z KSZO był dla nas bardzo istotnym bardziej pod względem psychicznym. Punktacja punktacją ale my musiały się odbudować po ostatnich porażkach. To było zwycięstwo bardziej na podbudowanie się i dodanie sobie skrzydeł. W tym meczu zespół stał się jednością – przyznała po spotkaniu Paula Szeremeta cytowana przez Przegląd Sportowy. – Jesteśmy beniaminkiem i gramy po to, żeby być zadowolonym ze swojej gry. Nikt od nas też nie będzie wymagał, żebyśmy się biły i wygrywały z najlepszymi, choć myślę, że jak będziemy grać tak jak w meczu z KSZO, to wielu przeciwnikom postawimy wysoko poprzeczkę – dodaje zawodniczka Developresu.

źródło: przegladsportowy.pl, sport.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved