Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: Czarni zdecydowanie lepsi od warszawskiej młodzieży

PlusLiga: Czarni zdecydowanie lepsi od warszawskiej młodzieży

W derbowym meczu Czarni Radom nie dali większych szans siatkarzom AZS-u Politechniki Warszawskiej. Podopieczni Jakuba Bednaruka tylko momentami byli w stanie nawiązać walkę z ekipą, która jedynie w zaciętym 3. secie oddała rywalom ponad 20 punktów.

Początek spotkania był w miarę wyrównany, jednak to drużyna przyjezdna schodziła na pierwszą przerwę techniczną z jednym punktem przewagi po zepsutej zagrywce warszawian. Od stanu 8:8 trzy kolejne akcje zapisali na swoim koncie Czarni – Aleksander Śliwka posłał atak w aut, następnie Lukas Kampa zdobył punkt zagrywką, a potem Śliwka został zablokowany. Akademikom udało się jednak odrobić straty, do czego w dużej mierze przyczyniła się dobra zagrywka Śliwki (12:12). To był fragment, w którym oba zespoły znowu grały punkt za punkt aż do wyniku 19:19. Po wziętym przez Roberta Prygla challenge’u okazało się, że punkt przypada jego drużynie, a gdy chwilę późnej dwa ataki Michała Filipa zostały skutecznie zablokowane, było już 19:23. Akcja ze środka w wykonaniu Bartłomieja Grzechnika dała radomianom piłkę setową i gdy chwilę później Patryk Strzeżek został zablokowany (wszedł akcję wcześniej na boisko za Filipa), przyjezdni mogli cieszyć się z prowadzenia w meczu 1:0.

Drugi set miał bardziej jednostronny przebieg, owszem, akademicy rozpoczęli go od prowadzenia 2:0, ale to był jedyny moment w tej partii, kiedy mieli taką przewagę. Kiedy radomianie doprowadzili do remisu 4:4 po ataku Daniela Plińskiego, to znów przez pewien czas wynik oscylował wokół remisu, ale od stanu 10:10 zaczęła się zarysowywać dosyć jednoznaczna tendencja. Warszawianie nadal mieli duży problem ze skończeniem swoich ataków, psuli też bardzo dużo zagrywek, jeżeli był tylko moment, kiedy ich nie psuli, to dotrzymywali kroku rywalom. Po kolejnym skończonym przez Plińskiego ataku goście zeszli na drugą przerwę techniczną, prowadząc trzema punktami. Po przerwie Lukas Kampa popisał się skuteczną kiwką, po czym dobra zagrywka Michała Kędzierskiego przyczyniła się do zdobycia kolejnego punktu i Czarni już mieli pięć oczek przewagi. Radomianie byli w tej części seta bardzo skuteczni w ataku, oprócz jednego razu, jak zostali zablokowani, skończyli wszystko i raz pomylili się na zagrywce. Nie dziwne więc, że wysoko wygrali tę partię, do 18.

Jeżeli warszawianie mieli jakąkolwiek szansę na zmianę losów tego meczu, to mieli ją w trzeciej partii. Głównie wynikało to z lekkiego uśpienia czujności rywali, częściowo może też ze zmiany ustawienia – Jakub Bednaruk zdecydował się rozpocząć trzeciego seta z Michałem Filipem, Aleksandrem Śliwką i Patrykiem Strzeżkiem na boisku. Seta jednak od trzech punktów przewagi rozpoczęli radomianie – po kiwce Bołądzia (4:1). Kiedy Bartłomiej Grzechnik skończył kolejny atak, jego drużyna prowadziła już 13:8 i trener AZS-u zdecydował się wziąć czas. Przerwa nie przyniosła zbyt wiele, bo kilkupunktowa różnica utrzymywała się. Dopiero przy stanie 16:21 stało się coś, czego zawsze może obawiać się drużyna, która prowadzi w meczu 2:0 – przestój. Seria skutecznych bloków warszawian plus autowy atak Bołądzia dały remis 21:21. Od tej chwili drużyny grały punkt za punkt – pierwsi piłkę meczową mieli Czarni (25:24), ale zepsuli zagrywkę w decydującym momencie. Potem inżynierowie mieli dwie piłki setowe, ale żadnej nie wykorzystali. Przewaga wróciła na stronę gości i dopiero za czwartym podejściem zrobili z niej użytek. Zasłużenie wygrali w trzech setach i już tylko jeden punkt dzieli ich w tabeli od ósmej lokaty.

MVP: Lukas Kampa

AZS Politechnika Warszawska – Czarni Radom 0:3
(19:25, 18:25, 29:31)

AZS Politechnika: Lipiński (3), Depowski, Lemański (6), Filip (10), Śliwka (17), Sacharewicz (4), Olenderek (libero) oraz Strzeżek (2), Radomski, Bieńkowski i Mordyl (4)
Cerrad Czarni: Bołądź (13), Pliński (5), Grzechnik (11), Żaliński (15), Westphal (5), Kampa (8), Kowalski (libero) oraz Grobelny, Ratajczak (2) i Kędzierski