Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Młoda Liga Kobiet: Trwa walka o awans do najlepszej szóstki

Młoda Liga Kobiet: Trwa walka o awans do najlepszej szóstki

Legionovia, Trefl, Impel i Chemik to zespoły, które mają już zapewniony awans do najlepszej szóstki Młodej Ligi. Ostatnia kolejka wyłoni pozostałe ekipy, które powalczą o pierwszy tytuł najlepszej drużyny w tych nowo utworzonych rozgrywkach.

W najciekawiej zapowiadającym się spotkaniu 5. kolejki w grupie A w Policach gospodynie podejmowały niepokonane liderki, podopieczne Piotra Mateli. Siatkarki z Sopotu potwierdziły swoją dominację, ale policzanki bardzo wysoko postawiły poprzeczkę rywalkom i dwa sety zakończyły się minimalną różnicą punktów. Szczególnie dramatyczna była trzecia odsłona spotkania. – To był naprawdę bardzo ciężki mecz, zresztą jak każdy, który gramy z Chemikiem Police. Moim zdaniem tamte dziewczyny dały z siebie wszystko, podobnie jak nasz zespół – powiedziała po spotkaniu Magdalena Damaske, przyjmująca Atomu Trefla Sopot. W ostatniej partii swój zespół na właściwe tory wprowadziły Magdalena Piepiórka i Justyna Zemlik, które dały znakomite zmiany. Mecz punktową zagrywką zakończyła Dominika Mikołajewska.

Bydgoszczanki do starcia w Pile przystąpiły w swoim najmocniejszym składzie. W pierwszej szóstce znalazły się dobrze znane kibicom z Orlen Ligi Kinga Dybek czy Julia Twardowska. Od samego początku rysowała się przewaga przyjezdnych, a doświadczenie pozwalało podopiecznym Rafała Gąsiora kontrolować przebieg spotkania. Na nagrodę dla najbardziej wartościowej zawodniczki meczu zapracowała sobie bardzo solidną grą, wielokrotna reprezentantka Polski w kategorii kadetek i juniorek, rozgrywająca Paulina Bałdyga. Dzięki temu zwycięstwu bydgoszczanki sprawiły, że ich zaległe starcie z ekipą Chemika Police miało zadecydować o losach awansu do najlepszej dwójki zespołów w grupie A, które walczyć będą o mistrzostwo Młodej Ligi.

Gospodynie, siatkarki Pałacu Bydgoszcz, zdając sobie sprawę z wagi spotkania, dały z siebie wszystko. Było to zdecydowanie jedno z najbardziej emocjonujących spotkań, jakie do tej pory mogliśmy oglądać w Młodej Lidze. Bydgoszczankom zabrakło jednak zimnej krwi w drugim secie i po długiej walce uległy one rywalkom 28:30. Wydawało się, że gospodynie doprowadzą do tie-breaka, bo w czwartym secie cały czas inicjatywa była po ich stronie. Stało się jednak inaczej i to policzanki zapewniły sobie miejsce wśród najlepszej szóstki Młodej Ligi.

(25:19, 28:30, 22:25, 27:29)

Bliżej gry o najważniejsze trofeum Młodej Ligi są także siatkarki z Muszyny. W bardzo ważnym dla układu tabeli meczu pokonały one w spotkaniu wyjazdowym bielszczanki. Po pierwszym secie nic nie zapowiadało tego, że dobrze radzące sobie dotychczas w Młodej Lidze podopieczne Grzegorza Kosatki we własnej hali nie zdobędą nawet punktu. Szansę na powrót do tego spotkania gospodynie miały w trzeciej odsłonie, ale wtedy rywalki zdobyły 7 punktów z rzędu. Świetnie w tym meczu spisywała się atakująca Aleksandra Wańczyk, która jeszcze w zeszłym roku reprezentowała barwy SMS-u PZPS Szczyrk. – Zagraliśmy bardzo słabo. Tylko w pierwszym secie graliśmy tak, jak to sobie zakładaliśmy przed meczem. Później zespół z Muszyny znalazł na nas receptę i zaczął lepiej zagrywać, przez co mieliśmy spore problemy w przyjęciu, a to w konsekwencji przełożyło się na słaby atak – powiedział trener Grzegorz Kosatka.

Pewne gry w kolejnej fazie są już natomiast wrocławianki. W Dąbrowie Górniczej miejscowe siatkarki podjęły rękawicę jedynie w drugiej odsłonie. Wtedy zawodniczki z Wrocławia dały się zaskoczyć i w pewnym momencie miały nawet trzy punkty straty do rywalek. Błędy własne nie pozwoliły jednak gospodyniom ugrać nawet seta. Kolejny raz świetne zawody rozegrała środkowa Zuzanna Soszek, uhonorowana nagrodą MVP meczu.

Grupa B:
BKS Aluprof Bielsko-Biała – Polski Cukier Muszynianka 1:3
(25:18, 17:25, 21:25, 19:25)
Tauron Banimex MKS Dąbrowa Górnicza – Impel Wrocław 0:3
(14:25, 23:25, 10:25)

Jedyną drużyną bez punktów w Młodej Lidze nadal pozostają ostrowczanki. Zawodniczki KSZO postraszyły jednak faworytki z Rzeszowa, w pierwszym i trzecim secie do samego końca walcząc o zwycięstwo. Do zwycięstwa swój zespół poprowadziła przyjmująca Aleksandra Kazała, kolejna siatkarka z drużyny"„złotych kadetek".

Bardzo ważny dla zawodniczek z Łodzi był pojedynek w Legionowie. Liderki tabeli wzmocnione obecnością wracającej po kontuzji Malwiny Smarzek zmierzyły się z Budowlanymi, dla których każdy punkt zdobyty w tym starciu byłby bezcenny. W pierwszym secie legionowianki utrzymywały trzypunktową przewagę. Pomimo tego, że przyjezdnym udało się wyrównać, to błędy w przyjęciu łodzianek spowodowały, że gospodynie wyszły na prowadzenie 1:0. Również zaciętą walkę punkt za punkt obserwowaliśmy w drugiej odsłonie, ale zaprawione w pojedynkach Orlen Ligi siatkarki po stronie Legionovii przechyliły szalę zwycięstwa na ich korzyść. W trzecim secie inicjatywę przejęły zawodniczki gości, ale ich strata koncentracji przy stanie 21:18 zadecydowała o tym, ze trzy punkty zostały w Legionowie. Łodzianki, aby wyprzedzić rzeszowianki w tabeli grupy C, będą musiały liczyć na ich potknięcie w ostatniej kolejce i zainkasować trzy "oczka" w pojedynku z KSZO.