Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Marta Wójcik: Początki są zawsze trudne

Marta Wójcik: Początki są zawsze trudne

fot. budowlanilodz.pl

- O naszej porażce zadecydowało w głównej mierze to, że nie potrafiłyśmy zatrzymać jednej zawodniczki - Pauli Szeremety - powiedziała po przegranym spotkaniu w Rzeszowie rozgrywająca KSZO Ostrowiec Świętokrzyski, Marta Wójcik.

W ostatniej kolejce siatkarki KSZO Ostrowiec Świętokrzyski uległy na wyjeździe Developresovi SkyRes Rzeszów 1:3. Wprawdzie początek meczu na to nie wskazywał, ale od drugiego seta gospodynie przejęły inicjatywę na boisku i nie oddały jej już do końca spotkania. – Przyjechałyśmy do Rzeszowa po kolejne punkty. Niestety, to się nam nie udało, ale jestem przekonana, że wyciągniemy wnioski na przyszłość – powiedziała Marta Wójcik. – O naszej porażce zadecydowało w głównej mierze to, że nie potrafiłyśmy zatrzymać jednej zawodniczki – Pauli Szeremety – dodała na łamach Przeglądu Sportowego rozgrywająca ostrowieckiego zespołu.

Obecnie sytuacja w tabeli podopiecznych trenera Parkitnego daleka jest od idealnej. Do tej pory na swoim koncie zgromadziły bowiem tylko siedem oczek i plasują się poza czołową ósemką. Ich dorobek mógłby być lepszy, gdyby w meczach przed własną publicznością umiały utrzymać korzystny wynik w pojedynkach z wyżej notowanymi przeciwnikami. – Nie wykorzystałyśmy szansy, grając z tymi mocniejszymi zespołami we własnej hali. Ogólnie jednak naszą postawę można ocenić pozytywnie. To jest dla naszego zespołu pierwszy rok w Orlen Lidze, a wiadomo, że początki są bardzo trudne. Dla większości dziewczyn wszystko jest nowe, bo nie grały nigdy w tej najwyższej klasie rozgrywkowej – skomentowała Wójcik. Wierzy ona, że KSZO uda się zakwalifikować się do fazy play-off. – Będziemy ciężko pracować, żeby tak się stało. Na razie jeszcze uczymy się siebie nawzajem. Mam nadzieję, że wyciągniemy właściwe wnioski i pozytywnie podejdziemy do następnych spotkań, tak żeby uzbierać tyle punktów, ile trzeba będzie do awansu do czołowej ósemki – zakończyła zawodniczka.

źródło: inf. własna, Przegląd Sportowy

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved