Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > LM, gr. A: Chemik Police nie miał łatwo, ale wygrał i jest liderem

LM, gr. A: Chemik Police nie miał łatwo, ale wygrał i jest liderem

Spotkanie Chemika Police z Agel Prostejov na pewno nie było jednostronnym widowiskiem, chociaż zakończyło się w trzech setach. W najważniejszych momentach punkty zdobywały jednak mistrzynie Polski i to one zainkasowały trzy punkty i zostały liderem.

Dobra zagrywka Anny Werblińskiej pozwoliła mistrzyniom Polski rozpocząć spotkanie od stanu 2:0. Rywalki natychmiast doprowadziły do remisu, a po chwili dobra zagrywka i błędy własne Chemika pozwoliły im wyjść na prowadzenie. Znakomicie spisywała się w ataku Małgorzata Glinka-Mogentale, a po bloku na Stephanie Karg policzanki prowadziły na przerwie technicznej 8:5. Chemik utrzymywał niewielkie prowadzenie tylko do stanu 10:10, kiedy to pojawiły się niedokładności w ataku. Sprawy w swoje ręce wzięła jednak Małgorzata Glinka-Mogentale, zadziałała także zagrywka Anny Werblińskiej i mistrzynie Polski odbudowały przewagę (13:10). Słabsze przyjęcie i błędy w ataku drużyny z Polic sprawiły, że na przerwie technicznej to zespół z Prostejova prowadził 16:14. Po powrocie na boisko gra toczyła się punkt za punkt. Znakomity blok Serbek Velijković i Ognjenović pozwolił doprowadzić do remisu 20:20. Doszło do zaciętej końcówki, po ataku Anny Werblińskiej to Chemik Police miał piłkę setową (24:23), a po chwili ta sama zawodniczka skończyła kolejny atak i dała swojemu zespołowi wygraną.

Od ataku ze środka rozpoczęły drugą partię zawodniczki z Polic, dalej znakomicie dysponowana była Małgorzata Glinka-Mogentale (2:1). Początek tego seta był bardzo wyrównany, żadnej z ekip nie udało się odskoczyć nawet na dwa punkty. Tuż przed przerwą techniczną udało się to mistrzyniom Czech (7:5), a po zepsutej zagrywce Anny Werblińskiej było 8:6. Po przerwie technicznej policzanki doprowadziły do remisu, a po kolejnym znakomitym ataku Izabeli Kowalińskiej wyszły na jednopunktowe prowadzenie. Agel grał bez kompleksów, był przede wszystkim skuteczny w ataku i nie pozwalał rywalkom na odskoczenie, a po autowych zbiciach Werblińskiej i Velijković prowadził już dwoma oczkami (15:13). Widząc kłopoty z grą swoich podopiecznych, o czas poprosił Giuseppe Cuccarini. Czeski zespół utrzymał swoje prowadzenie na przerwie technicznej, słabo funkcjonowało przyjęcie polickiej ekipy, ale nadrabiała to udanym atakiem, a dodatkowo myliły się rywalki (16:16). Po kolejnym znakomitym ataku niezmordowanej Glinki-Mogentale, a następnie punktowej zagrywce Aleksandry Jagieło mistrzynie Polski odskoczyły na 20:18. Atak z piłki przechodzącej pozwolił gospodyniom doprowadzić do remisu 21:21 i ponownie zapowiadała się zacięta końcówka. Udany atak dał Chemikowi piłki setowe (24:22), a po chwili seta zakończyła znakomicie grająca Małgorzata Glinka-Mogentale.

Od krótkiej piłki ze Stefaną Velijković rozpoczęły trzeciego seta policzanki, a po chwili było już 2:0 dla mistrzyń Polski. Znakomitą zmianę dała Izabela Kowalińska, odciążając w ofensywie Małgorzatę Glinkę-Mogentale (3:1). Mistrzynie Czech trudną zagrywką nie tylko odrobiły straty, ale i wyszły na prowadzenie (5:3). Polski zespół miał kłopoty ze skończeniem ataku, ale obronił się blokiem (5:5). Kiwka Mai Ognjenović oraz autowy atak Simon pozwolił zejść na przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem siatkarkom z Polic. Po przerwie, po ataku Werblińskiej przyjezdne odskoczyły na 12:9, ale i rywalki podkręciły tempo, doprowadzając po udanych kontratakach do remisu 12:12. Kiedy jednak w pole rywalek piłkę wbiła Kowalińska, a następnie Simon popisała się autowym atakiem, było już 15:12. Policzanki wydawały się zmierzać po wygraną 3:0, po ataku Anny Werblińskiej było już 19:15. Czeska ekipa z piłki na piłkę wydawała się tracić wiarę w sukces, popełniała masę błędów własnych (17:24), była bezradna wobec dobrze grających rywalek, chociaż obroniła dwie piłki meczowe. Ale po ataku Velijković sędzia zakończył mecz.

Agel Prostejov – Chemik Police 0:3
(23:25, 22:25, 19:25)

Agel Prostejov: Kossaniowa (14), Karg (5), Weiss (3), Borovinsek (5), Castaneda Simon (16), Markewicz (8), Kowarowa (libero) oraz Pereira
Chemik Police: Werblińska (13), Glinka-Mogentale (15), Bjelica (3), Velijković (12), Ognjenović (3), Bednarek-Kasza (4), Zenik (libero) oraz Jagieło (1) i Kowalińska (13)