Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Leszczawski odszedł z Espadonu, zastąpi go słowacki rozgrywający

Leszczawski odszedł z Espadonu, zastąpi go słowacki rozgrywający

fot. archiwum

Nie najlepsze wyniki Espadonu Szczecin skłoniły działaczy beniaminka I ligi do dokonania roszad w zespole. Pożegnał się z nim Mateusz Leszczawski. W jego miejsce do Szczecina ściągnięto doświadczonego rozgrywającego ze Słowacji, Michała Sladecka.

Celem Espadonu Szczecin jest w tym sezonie znalezienie się w czołowej czwórce I ligi. Jednak początek rozgrywek jest dla niego bardzo trudny. Gra drużyny mocno faluje, a jej pozycja w ósemce jest niepewna. Stąd też działacze zachodniopomorskiego klubu zdecydowali się na dokonanie zmian w składzie. – Interesuje nas granie o wysokie cele. Zdajemy sobie sprawę, że beniaminkowi zawsze jest ciężko, tym bardziej że my jesteśmy nowym klubem. Drużynę zaczęliśmy budować bardzo późno, ale nie zamierzamy się tym usprawiedliwiać. Robimy wszystko, aby nasz plan wypalił, dlatego na bieżąco staramy się reagować na sytuację – powiedział prezes beniaminka, Radosław Rybak.

Z końcem minionego tygodnia ze szczecińskim zespołem pożegnał się Mateusz Leszczawski. Początkowo był on podstawowym jego rozgrywającym. Jednak z biegiem czasu trener Michalczyk zaczął stawiać na Wojciecha Kwietnia. Widać było, że w niektórych momentach młodemu rozgrywającemu brakuje jeszcze doświadczenia, ale miał on kredyt zaufania od szkoleniowca, a Leszczawski w ogóle przestał pojawiać się na boisku. – Po wspólnych rozmowach stwierdziliśmy, że rozstaniemy się z różnych względów. Jest to sympatyczny chłopak, który ma papiery na granie i na pewno sobie bardzo dobrze poradzi w innym klubie. Pożegnaliśmy się z nim w zgodzie. Życzymy mu wszystkiego najlepszego – podkreślił Rybak.

Rozgrywającym, który ma odmienić styl gry zachodniopomorskiego beniaminka, jest Michał Sladecek. To 34-letni Słowak, który z wielu siatkarskich pieców już jadł chleb. Grał między innymi w Lidze Mistrzów w barwach Jihostroj Ceske Budejovice, a rumuński Remat Zalau reprezentował w Pucharze CEV. Na swoim koncie ma także występy w VC Pribram, VC Prievidza. Ostatnio grał w Spartaku Myjawa, który obecnie zajmuje piąte miejsce w słowackiej ekstraklasie.Najprawdopodobniej Sladecek będzie już do dyspozycji trenera Michalczyka już w najbliższym spotkaniu ligowym, w którym Espadon zagra na wyjeździe z Victorią PWSZ Wałbrzych. – Już kilka dni temu rozpoczęliśmy procedurę transferową. Robimy wszystko, aby był już w składzie na kolejny mecz. Wszystko idzie w dobrym kierunku – skomentował Rybak. – Oczywiście, pozostaje jeszcze problem wkomponowania się w drużynę. Michał potrzebuje trochę czasu, aby zgrać się z chłopakami. Ale myślę, że stanie się to bardzo szybko, bo już po pierwszych treningach widać, że jest to klasowy rozgrywający – zakończył prezes Espadonu.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-26

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved