Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > reprezentacja Polski mężczyzn > Mateusz Bieniek: Powołanie było dla mnie miłą niespodzianką

Mateusz Bieniek: Powołanie było dla mnie miłą niespodzianką

fot. archiwum

- Dzięki występom w Lidze Europejskiej nabrałem pewności siebie, co od razu ma przełożenie na moje występy w klubie - mówi Mateusz Bieniek. Młody środkowy dostał powołanie od trenera Antigi na konsultacje w Spale.

Selekcjoner biało-czerwonych zaprosił cię na konsultacje do Spały. Jak zareagowałeś na tę wiadomość?

Mateusz Bieniek: – To powołanie było dla mnie bardzo miłą niespodzianką, motywującą mnie do jeszcze cięższej pracy. Jedziemy do Spały na trzy dni, ale postaram się maksymalnie wykorzystać ten czas.

W tym roku zagrałeś w reprezentacji Polski w Lidze Europejskiej, gdzie byłeś zawodnikiem pierwszej szóstki trenera Andrzeja Kowala. Myślisz, że trener Antiga tam właśnie cię wypatrzył?– Sam tego do końca nie wiem, ale podejrzewam, że mogło to mieć także wpływ na moje powołanie. Dzięki występom w Lidze Europejskiej nabrałem pewności siebie, co od razu ma przełożenie na moje występy w klubie.

Kiedy w ubiegłym roku dowiedziałeś się o wyborze Stephane’a Antigi, jeszcze zawodnika PGE Skry Bełchatów, na trenera reprezentacji Polski, jakie emocje to w tobie wywołało?

– Trener Antiga był w stanie przekonać Mariusza Wlazłego do powrotu do kadry. Miał swój pomysł na grę reprezentacji i ten pomysł wypalił w stu procentach.

Czy uważasz, że jesteś gotowy do gry w reprezentacji Polski? Nie tylko pod względem umiejętności siatkarskich, ale przede wszystkim przygotowania mentalnego.

– Na pewno jeszcze sporo mi brakuje. Umiejętności, doświadczenia. Reprezentacja to również ogromna odpowiedzialność i z tym trzeba sobie potrafić poradzić. W Polsce siatkówka jest naprawdę wyjątkowym sportem. Na pewno gdzieś chodzi mi po głowie występ w reprezentacji, ale staram się stawiać małe kroczki.

Razem z tobą do Spały jedzie kolega z drużyny – Marcin Janusz. Jak wam się razem gra? Czy uważasz, że Marcin ma szansę zastąpić Pawła Zagumnego?

– Z Marcinem znam się jeszcze z czasów gry w reprezentacji Polski juniorów. Z komunikacją nie mieliśmy problemów, od razu znaleźliśmy wspólny język. Myślę, że jak najbardziej to rozgrywający z pomysłem na grę, naprawdę ciężko go rozszyfrować.

Od dwóch sezonów reprezentujesz barwy Effectora Kielce. To najmłodszy zespół PlusLigi, który w starciu z siatkarskimi gigantami przegrywa często sportową rywalizację. Mimo porażek swojego zespołu prezentujesz się bardzo dobrze na parkiecie. Twoja zagrywka wzbudza postrach przeciwników. Czy uważasz, że w tym sezonie macie szansę powalczyć o zwycięstwa w rundzie rewanżowej?

– Faktycznie od początku sezonu czuję, że jestem w dobrej dyspozycji. Brakuje tylko mi tych zwycięstw, ale wierzę, że one w końcu przyjdą. Teraz mamy dwa bardzo ważne mecze i musimy je wygrać. Mam nadzieję, że w rewanżach nie prześpimy pierwszych spotkań, bo tam mamy szansę zdobywać punkty.

*Autorem wywiadu jest Anna Olszewska (pzps.pl)

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
reprezentacja Polski mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-25

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved