Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga > Młoda Liga: Bydgoszczanie i rzeszowianie nie gubią punktów

Młoda Liga: Bydgoszczanie i rzeszowianie nie gubią punktów

9. kolejka rywalizacji Młodej Ligi nie przyniosła większych przetasowań. Walczący o fotel lidera siatkarze Transferu Bydgoszcz i Resovii Rzeszów dopisali na swoim koncie kolejne oczka. Triumfując 3:1, obie drużyny zgarnęły pełną pulę.

Swoją dobrą dyspozycję w tym sezonie potwierdzili podopieczni Pawła Gradowskiego. Bielszczanie, grając na wyjeździe, nie zostawili złudzeń siatkarzom beniaminka rozgrywek. Już początki meczu były trudne dla MKS-u Będzin, dominacja przyjezdnych na siatce (6 punktowych bloków tylko w tej partii) bezlitośnie pokazała niemoc miejscowych w ataku. Dystans dzielący obie ekipy systematycznie zwiększał się, a zdecydowana przewaga BBTS-u w drugiej partii to w dużym stopniu zasługa niemal nieomylności, w tej części meczu, gości. Do roli lidera swojego zespołu wyrósł Michał Pacławski, mający identyczny dorobek punktowy (13 oczek) Marcin Bachmatiuk był wsparciem dla swojego kolegi. Jednak to atakujący z 47-procentową efektywnością Pacławski został wyróżniony jako MVP meczu.

MKS Banimex Będzin – BBTS ATH Bielsko-Biała 0:3
(17:25, 13:25, 23:25)

Wspierani przez zawodników plusligowych Czarni Radom także nie oddali rywalom choćby seta. Wbrew temu, na co wskazywałby wynik, pojedynek w Radomiu nie był jednostronnym widowiskiem. O ile w partii premierowej i odsłonie decydującej dominacja podopiecznych trenera Sitkowskiego nie podlegała dyskusji, o tyle emocje zapewnił set drugi. Wymiana sił w ataku, widowiskowe obrony i skuteczne kontrataki rozpoczęły ten fragment meczu. Mimo że goście z Bełchatowa prowadzili już 16:12, nie zdołali utrzymać tej przewagi. Prowadzeni przez duet Wachnik/Grobelny radomianie nie zwalniali tempa. Po wygranej na przewagi (20:28) partii siatkarze Czarnych wyciągnęli odpowiednie wnioski, o czym świadczy pewna wygrana w trzecim secie. Spotkanie 8. kolejki było kolejnym meczem, w którym wyróżniał się Igor Grobelny, najlepiej punktujący swojego zespołu został wybrany najbardziej wartościowym zawodnikiem meczu.

RCS Cerrad Czarni Radom – PGE Skra Bełchatów 3:0
(25:17, 30:28, 25:17)

Nieco nerwowości pojawiło się na początku starcia w Lubinie, gdzie kolejny z beniaminków podejmował aktualnego lidera. W kluczowym momencie partii premierowej podopieczni Tomasza Zaczka nie ustrzegli się błędów, pomyłki omijały natomiast najlepiej punktującego lubinian – Filipa Bieguna i to gospodarze wygrali po emocjonującej końcówce. Reakcja bydgoszczan była niemal natychmiastowa, w kolejnych fragmentach meczu przyjezdni nie pozwolili rywalom na tak wiele. Wraz z rozwojem spotkania coraz lepiej prezentował się blok Transferu Bydgoszcz. Znakomite zawody rozegrał Aleksander Łyczar, przy dorobku punktowym 15 oczek utrzymując efektywność zagrań na poziomie 67%. Nagroda MVP trafiła jednak do Macieja Kleinschmidta.

Cuprum Lubin – Transfer Bydgoszcz 1:3
(28:26, 24:26, 20:25, 16:25)

Chwile z utratą koncentracji, jednak również nieprzypłacone utratą punktów w klasyfikacji, zanotowali zawodnicy Resovii Rzeszów. Aktualnie najgroźniejszy rywal Transferu Bydgoszcz wciąż utrzymuje miano niepokonanego. Tym razem o wyższości młodych rzeszowian przekonali się akademicy z Warszawy. Podopieczni Jacka Podpory dominowali we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Dystans dzielący obie ekipy najlepiej potwierdza rezultat trzeciego seta, wygranego przez ekipę z Podkarpacia 25:13. Tak zdecydowana przewaga okazała się zgubną dla gospodarzy. W odsłonie kolejnej warszawianie wykorzystywali pomyłki i brak skuteczności rywali w zagraniach z pierwszej akcji. Tym samym po wygranej 25:22 akademicy wrócili do gry. To była jednak pełnia możliwości AZS-u tego dnia. Po rzeszowskiej stronie siatki tempa nie zwalniali Mateusz Jóźwik i Marcin Kania, kończący mecz z indywidualnym dorobkiem po 17 oczek. Szczególnie na uwagę zasłużyła gra Marcina Kani, utrzymującego imponującą skuteczność 86% w ataku, co miało przełożenie w postaci nagrody dla MVP meczu.

Resovia Rzeszów – AZS Politechnika Warszawska 3:1
(25:21, 25:13, 22:25, 25:16)

Wielu emocji nie przyniosło także starcie w Kędzierzynie-Koźlu. Do wygrania z plasującymi się w dolnej części tabeli jastrzębianami podopiecznym trenera Dembończyka wystarczyło 61 minut. Przyjezdni jedynie do momentu pierwszych przerw technicznych byli w stanie nawiązać wyrównaną walkę z wyżej notowanymi rywalami, później do głosu dochodzili kędzierzynianie. Kolejne dobre spotkanie rozegrali Piotr Nowakowski i wybrany MVP meczu – Kamil Semeniuk. O ile pierwsza partia, przegrana do 20, mogła jeszcze dawać nadzieję sympatykom zespołu z Jastrzębia-Zdroju, o tyle kolejne fragmenty meczu rozwiały złudzenia przyjezdnych. W odsłonie trzeciej siatkarze z Opolszczyzny rozbili bezradnych jastrzębian, a rezultat trzeciego seta (25:10) najlepiej potwierdza dystans dzielący obie drużyny w spotkaniu.

ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Jastrzębski Węgiel 3:0
(25:20, 25:17, 25:10)

Także trzy sety wystarczyły do wyłonienia zwycięzcy rywalizacji w Kielcach. Podopieczni Macieja Rejznera wykorzystali „pomocną dłoń” podaną przez rywali. To kielczanie prezentowali się pewniej w ataku, przy imponującej, 63-procentowej skuteczności zdobywcy 19 oczek – Ksawerego Tomsi. Kielczanie prowadzili jednak także w niechlubnej statystyce oczek oddanych rywalom po błędach własnych. Niedociągnięcia w grze rywali wykorzystali goście. Najpewniejszym punktem swojego zespołu był, zdobywca 12 oczek, Piotr Szostek. Kluczowa okazała się druga partia, wygrana przez akademików po grze na styku 26:24, w odsłonie kolejnej podopieczni Adama Swaczyny nie przekroczyli już bariery 20 oczek.

Effector Kielce – Indykpol AZS Olsztyn 0:3
(22:25, 24:26, 18:25)

Spotkanie 9. kolejki Młodej Ligi pomiędzy młodymi siatkarzami Lotosu Trefl Gdańsk i AZS-u Częstochowa przełożono na najbliższy piątek, tj. 28 listopada.