Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Łukasz Pietrzak: Cieszę się, że mogę pomóc zespołowi

Łukasz Pietrzak: Cieszę się, że mogę pomóc zespołowi

Młody Łukasz Pietrzak na pewno był wyróżniającą się postacią w ekipie Espadonu Szczecin i zasłużenie zdobył nagrodę MVP. Seria jego zagrywek okazała się kluczowa w czwartym secie spotkania z Wartą Zawiercie, wygranego przez szczecinian 3:2.

Siatkarze Espadonu Szczecin od początku sezonu w swojej grze mają jeden problem. – Nasza gra niestety nie może się ustabilizować. Jest tak, że jeden set gramy bardzo dobrze i wygrywamy, a potem przychodzi kolejny i przez swoje błędy, swoją niedokładność go przegrywamy. Musimy nad tym na pewno pracować – mówi młody atakujący szczecińskiego pierwszoligowca, Łukasz Pietrzak. W sobotnim spotkaniu przeciwko ekipie z Zawiercia po pierwszym gładko wygranym secie, dwie kolejne odsłony podopieczni Przemysława Michalczyka oddali niemal bez walki. Udało im się jednak doprowadzić do tie-breaka. – Przeciwnik grał bardzo dobrze, my staraliśmy się grać jak najlepiej, aby wygrać ten mecz. Udało nam się dokonać tego w piątym secie – komentuje Pietrzak.

Urodzony w 1995 roku, mierzący 203 cm wzrostu zawodnik ma za sobą występy w PGE Skrze Bełchatów. W Szczecinie jednak regularnie ma szansę grania, co dla rozwoju tak młodego gracza jest bardzo ważne. – Dokładnie tak. Mi nie pozostaje nic innego, jak tylko walczyć – zgadza się z tym stwierdzeniem Łukasz Pietrzak, który w sobotę zasłużenie odebrał nagrodę MVP. W czwartym secie to seria jego kapitalnych zagrywek okazała się kluczowa. Młody siatkarz zagrał naprawdę dobre spotkanie. – Ja się naprawdę cieszę z tego, że mogę w jakimś stopniu pomóc zespołowi. Staram się, żeby tak było – zapewnia. Teraz przed nim i pozostałymi graczami Espadonu Szczecin trudny wyjazd do Wałbrzycha i mecz z wyżej notowaną w tabeli Victorią, która obecnie zajmuje 3. miejsce, Espadon jest 7. – Jedziemy tam oczywiście po zwycięstwo, tak jak na każdy mecz. Nie ma tak, że my tylko możemy wygrać, po prostu jedziemy dać z siebie wszystko – zapewnia Pietrzak.