Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Zwycięska passa Sokoła trwa

II liga K: Zwycięska passa Sokoła trwa

Siatkarki Sokoła 43 AZS AWF Katowice nie zwalniają tempa. Podopieczne Krzysztofa Zabielnego wygrały bez straty seta spotkanie z MKS-em Świdnica i utrzymały pozycję liderek grupy 2 II ligi kobiet. Było to czwarte z rzędu zwycięstwo sokolanek.

Katowiczanki sezon 2014/2015 rozpoczęły z jasnym celem – miejsce w grupie gwarantujące awans do turniejów o I ligę. Jak do tej pory zawodniczki trenera Krzysztofa Zabielnego wywiązują się z tego zadania wzorowo, ponieważ od kilku kolejek zajmują pozycję liderek grupy 2 II ligi kobiet i notują świetną passę meczów bez porażki. Kolejnym sprawdzianem dla katowiczanek był pojedynek ze znajdującą się w drugiej połowie tabeli ekipą MKS-u Świdnica. Od pierwszego gwizdka sędziego rywalizacja na parkiecie nie była zbyt emocjonująca. Wszystko to za sprawą dosyć dużej ilości błędów popełnianych przez siatkarki z obu stron boiska. W pierwszej odsłonie wyrównana walka trwała mniej więcej do połowy seta i wtedy drugi bieg wrzuciły gospodynie. Dzięki kilku udanym akcjom z rzędu oraz błędom świdniczanek set padł ich łupem (25:17).

Druga odsłona, z punktu widzenia kibiców, była jeszcze bardziej „ciężkostrawna”. Sokolanki w tej części gry popełniały jeszcze więcej błędów niż w secie pierwszym i tym samym tempo całego meczu jeszcze bardziej spadło. Obie ekipy starały się grać dosyć prostą siatkówkę, jednak nawet przy niezbyt skomplikowanych akcjach w poczynaniach MKS-u i Sokoła było widać dużo niedokładności. Mimo aż 11 punktów oddanych za darmo i kilkupunktowej straty w środku seta, to katowiczanki okazały się zwycięskie. Wioletta Komisarczyk i jej koleżanki zwyciężyły 25:22 i prowadziły już 2:0. Trzecia partia pojedynku była bliźniaczo podobna do premierowej odsłony, a mianowicie do połowy seta wynik oscylował wokół remisu. Jako pierwsze do ofensywy ruszyły zawodniczki ze stolicy Śląska i dzięki wysokiej skuteczności ataku udało im się odskoczyć na kilka oczek. Luka punktowa powstała dzięki chwili słabszej gry świdniczanek nie zniknęła już do końca meczu i to Sokół mógł cieszyć się z pewnych trzech oczek (25:19). – Mecz nie należał do grupy tych ładnych. Przy słabszej postawie zespołu przeciwnego gdzieś do podświadomości wkrada się przekonania, że mecz wygra się sam, a później po kilku błędach robi się nerwowo. Jako liderki czujemy trochę większą presję i chcemy zagrać dobrze, pokazać, że nasza pozycja lidera to nie przypadek, a efekt ciężkiej pracy – skomentowała wygraną Martyna Kołodziej. Środkowa została wybrana najlepszą zawodniczką tego spotkania.

Sokół 43 AZS AWF Katowice – MKS Świdnica 3:0
(25:17, 25:22, 25:19)