Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Czołówka nie zwalnia i pewnie wygrywa

I liga K: Czołówka nie zwalnia i pewnie wygrywa

Wszystkie cztery czołowe drużyny tabeli I ligi kobiet odniosły pewne zwycięstwa za trzy punkty, stąd też na górze tabeli bez zmian. Cenną wygraną zanotowały siatkarki z Murowanej Gośliny, które pokonały Spartę Warszawa i awansowały na 8. miejsce.

W tabeli I ligi kobiet po ośmiu kolejkach wyraźniej zarysowała się w tabeli czołowa czwórka. Na czele niezmiennie zespół Budowlanych Toruń, który tym razem nie miał większych problemów, by w meczu derbowym pokonać we własnej hali 3:0 Jokera Świecie. Torunianki po spotkaniu jednak twierdziły, że nie był to najlepszy mecz w ich wykonaniu, podobnie jak trener Mariusz Soja. –  To był słaby mecz w naszym wykonaniu. Każda wygrana jednak cieszy i chwała, że dziewczyny podołały w tym ciężkim spotkaniu. Nie było to piękne widowisko, ale punkty są – przyznał trener lidera I ligi kobiet. Na drugie miejsce w tabeli awansował dzięki lepszemu bilansowi setów beniaminek z Łodzi. Podopieczne trenera Macieja Bartodziejskiego tym razem powtórzyły swój wyczyn z środy i po raz drugi na wyjeździe wygrały z Jastrzębiem Borynia PLKS Pszczyna. ŁKS tym razem nie stracił nawet seta, rozbijając rywalki w drugiej partii do 15. Była to siódma wygrana biało-czerwono-białych w tym sezonie.

Na kolejnych miejscach, mając tyle samo punktów co ŁKS, znajdują się Zawisza Sulechów i Ekstrim Gorlice. Zawiszanki ku zdumieniu swoich kibiców w pierwszym secie przegrały z Silesią Volley, która do tej pory nie wygrała jeszcze meczu w I lidze w tym sezonie. W kolejnych trzech setach sulechowianki jednak zdominowały grę i choć nie bez problemów, pokonały niżej notowanego rywala 3:1. Stracony set kosztował podopieczne trenera Marka Mierzwińskiego utratę drugiego miejsca w tabeli. W czterech setach w piątek w Krośnie wygrał również Ekstrim Gorlice. Drugi z beniaminków, który doskonale spisuje się w tym sezonie, dobrą grę w tym spotkaniu zawdzięcza Aleksandrze Pasznik, która została wybrana najlepszą zawodniczką meczu. Gorliczanki wprawdzie dzień później przegrały z Karpatami 1:3 w Pucharze Polski, ale w tym spotkaniu nie wystąpiły w swoim najsilniejszym składzie.

Porażkę Jokera w Toruniu wykorzystały siatkarki Nike Węgrów, które po wygranej 3:0 w Szczyrku awansowały na 5. miejsce w tabeli. Uczennice SMS-u wciąż czekają na swoje pierwsze zwycięstwo w I lidze kobiet i nadal okupują ostatnie miejsce w tabeli. – Rytm gry nie był taki, jakiego oczekiwaliśmy. Natomiast pozytywne jest to, że grają wszystkie zawodniczki naszego składu. Takie też założenie staramy się konsekwentnie realizować – mówi trener Andrzej Peć, słusznie zauważając, że celem gry siatkarek SMS-u w I lidze jest przede wszystkim zdobywanie doświadczenia. Ciekawe spotkanie drużyn z drugiej połowy tabeli odbyło się w Murowanej Goślinie. Podopieczne trenera Piotra Sobolewskiego pokonały 3:1 Spartę Warszawa i dzięki temu awansowały na bezpieczne, ósme miejsce w tabeli. Najlepszą zawodniczką spotkania wybrano atakującą gospodyń, Laurę Tomsię. Spartanki mimo wzmocnień poczynionych w ostatnim czasie wciąż mają tylko cztery punkty na koncie i coraz większą stratę do czołowej „ósemki”.

Pierwszoligowe siatkarki nie mają teraz zbyt wiele czasu na odpoczynek. Już w najbliższą środę rozegrana zostanie 9. kolejka, a w niej niezwykle ciekawie zapowiadające się spotkanie Ekstrimu Gorlice z Budowlanymi Toruń.