Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Benjamin Toniutti w Zenicie Kazań, w Ravennie znaleźli następcę

Benjamin Toniutti w Zenicie Kazań, w Ravennie znaleźli następcę

fot. archiwum

Zgodnie z wcześniejszymi doniesieniami rozgrywający CMC Ravenny i reprezentacji Francji - Benjamin Toniutti - zamienia włoska Serię A na rosyjską Superligę. Skusiła go oferta Zenitu Kazań. Włodarze klubu z Ravenny znaleźli już następcę Francuza.

Nie jest to pierwsza sytuacja, kiedy grający we Włoszech rozgrywający w trakcie sezonu zmienia Italię na rosyjską Superligę. Podobnie przed rokiem wyglądała sytuacja z Nikolą Grbiciem, który zmagające się z problemami finansowymi Cuneo zamienił na Zenit Kazań. W ogłoszonym przez klub komunikacie władze Ravenny potwierdziły tę informację, dziękując zawodnikowi za 15-miesięczną współpracę, podkreślając jego wkład w rozwój klubu. Na ogłoszenie następcy Francuza nie trzeba było długo czekać, dziś władze klubu potwierdziły pozyskanie nowego zawodnika, skład aktualnie piątej ekipy Serie A uzupełni Riley McKibbin.
26-letni Amerykanin już w tym tygodniu będzie do dyspozycji trenera Kantora.

McKibbin sportową karierę rozpoczął w 2007 roku, grając w juniorskiej reprezentacji Stanów Zjednoczonych. Od 2008 do 2011 roku nowy rozgrywający Ravenny grał w zespole Uniwersytetu Południowej Kalifornii, w latach 2011-2012 przeniósł się do Włoch, grając w zespole serie A1 – Umbria Volley di San Giustino. Kolejnym etapem włoskiej przygody Amerykanina był sezon spędzony w Altotevere, gdzie grał u boku m.in. Klemena Cebulja. W ubiegłym sezonie McKibbin zdecydował się przejść do ligi greckiej (PAOK Saloniki), także bieżący sezon Amerykanin rozpoczął w Grecji (Athlitikos Omilos Kifisias), jednak propozycja klubu z Ravenny okazała się wyjątkowo kusząca.

Satysfakcji z pozyskania Amerykanina nie kryli włodarze klubu. – W krótkim czasie udało nam się pozyskać zawodnika grającego na wysokim poziomie, niezawodnego, znającego do tego realia naszej ligi. Riley McKibbin to zawodnik idealnie odpowiadający potrzebom technicznym naszego zespołu. Jesteśmy bardzo zadowoleni z tego transferu – komentował dyrektor generalny CMC Ravenna, Giuseppe Cormio.*więcej na volleyball.it

źródło: inf. własna, volleyball.it

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
ligi zagraniczne

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved