Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > inne > Artur Szalpuk: Cudów od siebie nie wymagam

Artur Szalpuk: Cudów od siebie nie wymagam

fot. Anna Szalpuk

- Nie podniecam się tym za bardzo, ale oczywiście jest to dla mnie wyróżnienie, jestem z tego zadowolony - powiedział o powołaniu przez trenera Antigę na konsultację szkoleniową do Spały Artur Szalpuk, młody siatkarz AZS-u Politechniki Warszawskiej.

Jak zareagowałeś na informację, że trener Antiga zaprosił cię na konsultacje szkoleniowe?

Artur Szalpuk: – Bardzo spokojnie, nie podniecam się tym za bardzo, ale oczywiście jest to dla mnie wyróżnienie, jestem z tego zadowolony. Można by rzec, że jestem dumny, ale jest to tylko konsultacja, ja nie jestem nagle reprezentantem Polski.

Co chciałbyś pokazać w czasie tych konsultacji?– Będę chciał pokazać to, co potrafię na tyle, na ile pozwoli mi moje zdrowie w tym momencie.

A na razie przecież leczysz kontuzję. Będziesz gotowy za dwa tygodnie na konsultacje?

– Podobno już będę mógł wykonywać wszystkie elementy siatkarskie, ale wiadomo, że od razu forma nie wróci, dlatego podchodzę do tego bardzo spokojnie. Myślę, że wszyscy zdają sobie sprawę, że jestem po kontuzji, są tego świadomi. Ja od siebie nie wymagam cudów, jak mówiłem, będę chciał się pokazać z jak najlepszej strony, a co z tego wyjdzie, to zobaczymy.

A co myślisz o trenerze Antidze?

Nie znam go osobiście, więc ciężko mi się wypowiadać. Mógłbym się tylko opierać na opinii innych. Na pewno był to świetny siatkarz i teraz wyrasta na równie świetnego fachowca wśród trenerów.

Miałeś okazję zagrać przeciwko Stephane’owi Antidze, kiedy ten był jeszcze zawodnikiem PGE Skry Bełchatów?

– Niestety, właśnie nie miałem tej przyjemności zagrać przeciwko niemu. Gdy ja grałem, to on stał w kwadracie, a gdy on grał, to ja byłem kontuzjowany, więc nie miałem tej przyjemności, a myślę, że byłaby to super sprawa, bo mógłbym dopisać kolejnego wspaniałego siatkarza, przeciwko któremu grałem.

źródło: pzps.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
inne, PlusLiga

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved