Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > europejskie puchary > Agata Sawicka: Będziemy chciały dobrze się bawić

Agata Sawicka: Będziemy chciały dobrze się bawić

fot. Łukasz Krzywański

- Wychodzimy na boisko i dajemy z siebie wszystko. Jeśli uda się wyszarpać punkt albo wygrać, to będzie kapitalnie - mówi o wtorkowym meczu z Eczacibasi Stambuł w Lidze Mistrzyń libero Impelu Wrocław, Agata Sawicka.

Taki mecz jak ten wtorkowy z Eczacibasi wywołuje w tak doświadczonej siatkarce jakieś dodatkowe emocje?

Agata Sawicka: – Oczywiście!. Ja denerwuję się przed każdym meczem, obojętnie czy to jest Liga Mistrzyń, czy Orlen Liga. To zawsze jest stres i adrenalina. Nieważne jak długo uprawiamy już ten sport. A wtorek to już zupełnie… To zaszczyt grać przeciwko takiemu zespołowi jak Eczacibasi. Będziemy chciały dobrze się bawić i świetnie grać.

Na ile libero może przygotować się do gry z takimi rywalkami – jak ważna jest analiza gry poszczególnych przeciwniczek – tego, w jaki sposób atakują – a w jakim stopniu o wyniku decyduje dyspozycja dnia?

– Myślę, że ogromnie ważna jest dyspozycja dnia, ale tak samo istotna jest analiza. Oczywiście jak przed każdym meczem także i teraz mamy odprawy, na których wszystkie rywalki są dokładnie rozpisane.

Jest w Eczacibasi ktoś, kto robi na tobie szczególne wrażenie?– Zawsze bardzo podobało mi się jak gra Chorwatka Maja Poljak. To dla mnie wzór rasowej środkowej. Mam nadzieję, że podbiję chociaż kilka jej piłek (uśmiech).

Ostatnio część kibiców trochę was krytykowała. Jak na to reagujecie?

Staramy się raczej od tego odcinać. Gramy od kilkunastu lat w siatkówkę i wiadomo, że się nie zdarza, by ktoś przez cały sezon pisał czy mówił tylko dobrze. Taka jest nasza praca. Na to, jak się prezentujemy, wpływa wiele czynników – nie tylko nasze przygotowanie, ale też na przykład dyspozycja dnia. Niektóre opinie potrafią czasem bardzo kogoś skrzywdzić.

Na boisku we Wrocławiu prezentujesz się już bardzo dobrze. To twoja optymalna forma, czy czujesz, że możesz jeszcze więcej dać drużynie?

– Zdecydowanie to nie jest jeszcze moja najlepsza forma i mam nadzieję, że ona pojawi się, gdy zaczniemy grać w play-off. Sezon jest długi i najważniejsze jest, byśmy właśnie w końcowej fazie grały najlepiej. Teraz oczywiście gramy ważne mecze, ale nie aż tak istotne, jak te późniejsze.

Macie jakiś plan minimum na wtorek?

– Wychodzimy na boisko i dajemy z siebie wszystko. Jeśli uda się wyszarpać punkt albo wygrać, to będzie kapitalnie.

źródło: impelwroclaw.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
europejskie puchary

Tagi przypisane do artykułu:
, , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved