Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > I liga mężczyzn > Adrian Mihułka: Czasami brakuje nam cierpliwości

Adrian Mihułka: Czasami brakuje nam cierpliwości

fot. archiwum

- Chłopaki, pomimo młodego wieku, potrafili momentami grać naprawdę mądrze, przez co stawili nam solidny opór. Cieszymy się z trzech punktów, bo jeszcze niejeden zespół w Spale je straci - mówi po wygranej nad SMS-em libero Victorii, Adrian Mihułka.

Gratulacje za zwycięstwo z SMS-em. Jako pierwsi zdobyliście Spałę. Jak wam się grało w tej dość specyficznej hali?

Adrian Mihułka: – Z pewnością ten mecz nie należał do najłatwiejszych. SMS jest groźnym zespołem, w szczególności w swoim obiekcie, co potwierdził w sobotnim spotkaniu. Chłopaki, pomimo młodego wieku, potrafili momentami grać naprawdę mądrze, przez co stawili nam solidny opór. Cieszymy się z trzech punktów, a ja jestem przekonany, że jeszcze nie jeden zespół w Spale je straci.Własna zagrywka i stabilne przyjęcie – to dotychczas były elementy, które pozwalały SMS-owi wygrywać. Zgodzisz się z opinią, że w sobotę wytrąciliście je z rąk gospodarzom, a sami mocno naciskaliście ich serwisem?

– Dokładnie tak, drużyna ze Spały bazuje na mocnym serwisie, a co się z tym wiąże, również skutecznej grze w bloku. My skupiliśmy się na tym, aby nie było w naszej grze przestojów oraz na kończeniu pierwszej akcji. Nie daliśmy przeciwnikowi dobrze poczuć się w zagrywce, a na dodatek sami graliśmy mocnym serwisem, w szczególności w kluczowych momentach.

Odetchnęliście z ulgą po tym meczu? Wszak ostatnio pogubiliście kilka punktów, a spalska młodzież mogła powiększyć wasze straty punktowe…

– Cieszymy się z pełnej puli punktów, lecz nie popadamy w huraoptymizm, ponieważ stać nas na jeszcze lepszą grę. Nie czuliśmy żadnej presji przed tym spotkaniem. Podeszliśmy do niego w pełni skoncentrowani.

Ostatnio graliście sporo tie-breaków, w dodatku z potencjalnie niżej notowanymi rywalami. Czego twoim zdaniem zabrakło w waszej grze, aby nie tracić punktów w starciach z zespołami z Krakowa, Kęt i Zawiercia?

– Rzeczywiście, ostatnio graliśmy sporo tie-breaków, jednak wychodząc na boisko, nie myślimy o tym, kto jest po drugiej stronie siatki. Patrząc na tabelę, można szybko wywnioskować po różnicach punktowych, że nie ma wielkiej przepaści między drużynami z czuba tabeli a tymi z miejsc gwarantujących pewne utrzymanie. W każdym meczu trzeba zostawić trochę zdrowia na boisku i utrzymać koncentrację przez całe spotkanie, aby wyjść z niego zwycięsko.

Jesteście jedynym zespołem, obok Campera, który w każdym z dotychczasowych meczów zdobywał punkty. Gubicie je ze słabszymi, ale i zdobywacie je w starciach z zespołami z czołówki. O czym twoim zdaniem to świadczy?

– Jesteśmy nową drużyną. Wiadomo, że aby wszystko zaczęło funkcjonować jak należy, zawsze potrzeba na to czasu. W Wałbrzychu stworzono naprawdę ciekawy zespół, któremu nikt ambicji nie może odmówić. Ciężko pracujemy na treningach i chcemy cały czas iść do przodu. Niestety, czasami brakuje nam cierpliwości, bo jak wszyscy sportowcy chcielibyśmy wszystko wygrywać. Zdarzają się nam niepotrzebne błędy, lecz cały czas pracujemy nad tym, aby w każdym meczu powiększać swój dorobek punktowy.

Przed wami mecz w Pucharze Polski z GTPS-em. Gorzowianie bardzo mobilizują się na to spotkanie, bo chcą jak najdłużej grać z silnymi rywalami. A jaki jest wasz cel w tych rozgrywkach?

– W Pucharze Polski chcielibyśmy zajść jak najdalej. Mamy bardzo wyrównaną dwunastkę. Trener może dowolnie rotować składem i nie przekłada się to na ogólną jakość gry zespołu. Do Gorzowa z pewnością pojedziemy po to, aby wygrać.

W lidze u siebie zmierzycie się z nieobliczalnym Espadonem. W czym upatrywałbyś przesłanek, że to wy wyjdziecie z tego pojedynku zwycięsko?

– Najważniejsze jest to, abyśmy utrzymali równy poziom swojej gry. Zagramy we własnej hali, przy swoich kibicach, więc będziemy czuli się mocni. Z pewnością liczymy na swoją mocną zagrywkę. Stać nas na zwycięstwo. Chcemy umocnić się w górnej części tabeli.

źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
I liga mężczyzn

Tagi przypisane do artykułu:
, , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-24

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved