Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > ligi zagraniczne > Raport z Austrii: „Polskie” starcie dla wicemistrza Austrii

Raport z Austrii: „Polskie” starcie dla wicemistrza Austrii

fot. zbiory prywatne

W 8. kolejce rywalizacji ligi austriackiej doszło do „polskiego" pojedynku. Po dwóch stronach siatki spotkali się reprezentujący barwy wicemistrza Austrii Sławomir Zemlik i Stanisław Wawrzyńczyk oraz grający w Waldviertel Bartłomiej Gajdek i Michał Peciakowski.

Trzy sety wystarczyły podopiecznym Bogdana Kotnika do końcowego triumfu. Na przestrzeni całego spotkania widoczna był dominacja przyjezdnych. Już pierwsze akcje meczu zapowiadały, że to siatkarze Aich/Dob będą dyktować warunki gry. – Muszę przyznać, że pierwszego seta zaczęliśmy z wysokiego C, w pełni go kontrolując, co pozwoliło na dokonanie większych rotacji w naszym składzie – o mocnym starcie swojego zespołu mówił Stanisław Wawrzyńczyk. Rzeczywiście w odsłonie pierwszej siatkarze Waldviertel nie mieli zbyt wiele do powiedzenia. Goście na drugiej przerwie technicznej prowadzili już 16:5, tak znaczną przewagę utrzymując do końca seta wygranego 25:14. – W kolejnych setach nie obyło się bez nerwowych momentów, ale ważne, że wygraliśmy ten mecz za 3:0 – dodał. O końcowym sukcesie w samych pozytywach mówił także kolejny z biało-czerwonych, reprezentujących wicemistrza Austrii. Sławomir Zemlik co prawda nie rozpoczął meczu w wyjściowym składzie, jednak pojawiając się na boisku w odsłonie premierowej, został na placu gry do końca meczu, zdobywając 6 oczek przy 50% skuteczności. – Cel został osiągnięty – przyznał, odnosząc się do przebiegu poszczególnych partii. – Widoczna był nierówna gra obu zespołów. W pierwszym secie od samego początku nie pozwoliliśmy na wiele drużynie gospodarzy, dowieźliśmy przewagę do końca. W kolejnych dwóch walka była wyrównana, ale to my w końcówkach wywalczyliśmy 3-4 punkty przewagi, co pozwoliło na dość pewne zwycięstwo – kontynuował Sławomir Zemlik, podkreślając, że nie jest to jeszcze pełnia możliwości jego i jego kolegów. – Może sama gra nie wyglądała tak, jak sobie tego życzyliśmy, ale jestem pewien, że wszystko zmierza we właściwym kierunku – dodał.

Mniej powodów do optymizmu mieli zawodnicy SG Walviertel. Podopieczni Nurko Casevicia ustępowali rywalom we wszystkich elementach siatkarskiego rzemiosła. Szczególnie widoczny był dystans w grze na siatce, przy 16 punktowych blokach gości miejscowi zdobyli tylko trzy oczka. Poza przegraną gładko pierwszą partią, w kolejnych setach gospodarze prowadzili z rywalami grę na styku, jednak tylko do poziomu 20. punktu. – Nasza forma faluje, mimo że graliśmy u siebie, to znowu w pierwszym secie pozwoliliśmy rywalom na sporo, później trener dokonał zmian i gra się bardziej wyrównała. Drużyna gości przeważała na siatce, szczególnie w bloku, a my mieliśmy problemy ze skończeniem pierwszej akcji – o spotkaniu mówił Bartłomiej Gajdek.

Siatkarze rywalizujący w lidze austriackiej nie będą mieć zbyt dużo czasu na odpoczynek, na co uwagę zwrócił Stanisław Wawrzyńczyk. – Przez napięty grafik jaki mamy (w środę – mecz w Niemczech z VfB w Lidze Mistrzów) nie mieliśmy za dużo czasu na regenerację, a przed nami kolejny maraton, bo już we wtorek zagramy z Innsbrukiem, w czwartek z Weiz, a w poniedziałek wylatujemy do Kazania na kolejny mecz Ligi Mistrzów, także cieszy mnie bardzo fakt, że mamy dwunastu ludzi do grania. Wszyscy zmiennicy w tym meczu zagrali na bardzo dobrym poziomie, to świadczy o tym, jak wyrównaną i dobrą drużynę tworzymy – o intensywnym grafiku i atucie szerokie składu mówił Stanisław Wawrzyńczyk.SG Waldviertel – Posojilnica Aich/Dob 0:3
(14:25, 20:25, 22:25)

Składy zespołów:
SG Waldviertel: Isek (11), Calabek (6), Gajdek (2), Boff (7), Peciakowski, West (11), Maurer (libero) oraz Schmitz (2) i Kellum (4)
Aich/Dob: Rocamora (10), Hruska (10), Wohlfahrtstatter (5), Wawrzyńczyk (6), Satler (1), Grut (6), Kovacic (libero) oraz Zemlik (6), Pusnik i Nash (5)

Zobacz również:
Wyniki 8. kolejki spotkań oraz tabela ligi austriackiej mężczyzn

 

źródło: inf. własna

nadesłał:

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2020 Strefa Siatkówki All rights reserved