Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Młoda Liga Kobiet > Magdalena Damaske: Mamy okazję do rozegrania wielu spotkań

Magdalena Damaske: Mamy okazję do rozegrania wielu spotkań

fot. Tomasz Tadrała

Atom Trefl Sopot w Młodej Lidze Kobiet kroczy od zwycięstwa, w sobotę w trzech setach, ale po zaciętej walce pokonał zespół z Polic. Dla młodych zawodniczek stworzone dopiero w tym sezonie rozgrywki są okazją do zdobywania cennego doświadczenia.

W sobotę Chemik Police i Atom Trefl Sopot w ramach Młodej Ligi Kobiet stoczyły trzysetowy, chociaż zacięty pojedynek. Zwycięsko z niego wyszły zawodniczko z Trójmiasta. – To był naprawdę bardzo ciężki mecz, zresztą jak każdy, który gramy z Chemikiem Police. Moim zdaniem tamte dziewczyny dały z siebie wszystko, podobnie jak nasz zespół – powiedziała po meczu Magdalena Damaske. Było to już drugie zwycięstwo podopiecznych Piotra Mateli nad młodymi policzankami, na własnym parkiecie wygrały one 3:1. Wydaje się, że to właśnie te dwa zespoły jak do tej pory są najsilniejsze w grupie A, drużynom z Piły i Bydgoszczy ciężko jest na razie zapunktować w starciach z tymi ekipami. – Myślę, że mecze pomiędzy nami są jednymi z najbardziej zaciętych w tej grupie – przyznała Magdalena Damaske.

Wydawać się mogło, że w sobotnie południe lepszy okazał się ten zespół, który popełnił mniej błędów własnych. Magdalena Damaske jednak nie do końca się z tym stwierdzeniem zgadza. – Wydaje mi się, że chyba to my popełniłyśmy więcej błędów własnych, aczkolwiek nie widziałam jeszcze dokładnych statystyk – mówi. Młoda siatkarka została zapytana także o cele sopockiej drużyny na rozgrywki Młodej Orlen Ligi. – Naszym celem jest wygranie wszystkich spotkań i zagranie na jak najwyższym poziomie, żeby później z kompletem punktów awansować do dalszej fazy rozgrywek – przyznaje Magdalena Damaske.

Rozgrywki Młodej Ligi Kobiet są na pewno dla tych młodych siatkarek okazją do spędzania jak najwięcej czasu na boisku i sukcesywnego poprawiania swoich umiejętności. – Mamy okazję do rozegrania dużej ilości spotkań, w różnych miejscach i przeciwko różnym zespołom, możemy podróżować. To na pewno jest bardzo rozwijające – przyznaje Damaske, która miała już okazję trenować z drużyną Lorenzo Micelliego, zadebiutować w Orlen Lidze, zdobywając nawet nagrodę MVP spotkania przeciwko KSZO Ostrowiec Świętokrzyski. – Miałam okazję grać i trenować przez miesiąc z pierwszym zespołem. Myślę, że bardzo mi to pomogło i staram się pamiętać o wszystkich radach, które tam dostałam – mówi Damaske, która na razie jednak na Orlen Lidze się nie skupia. – Założenie na ten sezon jest takie, że skupiam się na Młodej Lidze, II lidze oraz na rozgrywkach juniorek i na maturze. W przyszłym roku pomyślimy o czymś więcej – kończy młoda siatkarka.źródło: inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Młoda Liga Kobiet

Tagi przypisane do artykułu:
, ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved