Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Katsiaryna Zakreuskaja: Chcemy zawsze wygrywać

Katsiaryna Zakreuskaja: Chcemy zawsze wygrywać

fot. archiwum

Dąbrowianki w niedzielę podejmować będą we własnej hali BKS Bielsko-Biała. - Zdajemy sobie sprawę z wagi tego meczu - powiedziała przed pojedynkiem Katsiaryna Zakreuskaja, białoruska przyjmująca MKS-u Dąbrowa Górnicza.

Z punktu widzenia tabeli Orlen Ligi niedzielne spotkanie ma bardzo istotne znaczenie. – Zdajemy sobie sprawę z wagi tego meczu. Zawsze chcemy wygrywać i mam nadzieję, że wszystko pójdzie dobrze. Jak do tej pory zgromadziłyśmy 12 punktów i wiem, że mogło być lepiej. Zapewniam, że zrobimy wszystko, by zdobyć ich dużo więcej – stwierdziła Katsiaryna Zakreuskaja.

W poprzednich spotkaniach, nawet wygranych, jak to z Developresem SkyRes Rzeszów, zespół z Dąbrowy Górniczej miał poważne problemy z przyjęciem. Jak przyznaje Katsiaryna Zakreuskaja, drużyna codziennie na treningach mocno pracuje nad tym elementem. – Cały czas nad tym pracujemy. To jest jeden z najtrudniejszych elementów siatkówki, ale staramy się znaleźć regularność – zdradziła. Białorusinka zgadza się z trenerem, Juanem Manuelem Serramalerą, który mówił przed sezonem, że zespół musi grać szybką siatkówkę. – Obecnie siatkówka jest coraz szybsza i bardziej kombinacyjna. My także staramy się tak grać, to dla nas najlepsza opcja – powiedziała.

Katsiaryna Zakreuskaja była przed rozpoczęciem rozgrywek wielką zagadką dla fanów z Dąbrowy Górniczej, jednakże okazała się wielkim i skutecznym wzmocnieniem dla MKS-u. – Uwielbiam tę drużynę. Jestem niezwykle szczęśliwa, że tu jestem. Fani fantastycznie nas dopingują, jestem im za to bardzo wdzięczna. W Polsce kocha się siatkówkę i to czuć na każdym kroku – powiedziała. Białorusinka podkreśla też, że Polska bardzo jej się podoba. – Uwielbiam wasz kraj. Jest piękny i ma bardzo bogatą historię. Podoba mi się też liczba miast ze starą architekturą (Katsiaryna kilka dni temu zwiedzała Kraków – przyp. red.). W Polsce żyje mi się na razie bardzo wygodnie –  dodała.Dąbrowska przyjmująca odniosła się także do rywalizacji z dobrze jej znanym Dynamem Romprest Bukareszt (Katsiaryna w poprzednim sezonie grała w Stiincie Bacau – przyp. red.). – Rewanż na pewno nie będzie łatwy. Rywale na pewno nie przyjadą tutaj po to, by przegrać. Musimy być silni i zmotywowani, by pokazać swoją najlepszą siatkówkę. Jestem pewna, że możemy to wygrać – zakończyła Katsiaryna Zakreuskaja.

źródło: mks.dabrowa.pl

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved