Strona Główna > Aktualności > II liga mężczyzn > II liga M: Jastrzębska młodzież nie oparła się Czarnym

II liga M: Jastrzębska młodzież nie oparła się Czarnym

Siatkarze TKKF-u Czarnych Katowice wciąż są niepokonani w rozgrywkach II ligi mężczyzn. Ekipa ze stolicy Śląska po raz kolejny wygrała bez straty seta i pewnie lideruje w tabeli grupy 5. Tym razem Czarnych pokonać nie potrafił AT Jastrzębski Węgiel II.

Zespół z Katowic kontynuuje swoją świetną passę meczów bez porażki. Zespół prowadzony przez Przemysława Halapacza w bieżących rozgrywkach nie stracił jeszcze punktu, a jedynego seta jak do tej pory urwali im w 6. kolejce gracze z Opola. W ósmej rundzie spotkań katowiczanie w hali w Szopienicach podejmowali będący na trzecim miejscu młody zespół Akademii Talentów Jastrzębski Węgiel II. Początek pojedynku był niezwykle ciekawy, bowiem oba zespoły grały bardzo twardo i nie bały się ryzykownych rozwiązań. Walka punkt za punkt, w której kibice mogli obejrzeć kawał dobrej siatkówki i małą ilość błędów, trwała aż do stanu 17:17. W tym momencie w grze Czarnych „włączył się” atakujący Marcin Kozioł i dzięki jego atakom gospodarze odskoczyli na trzy oczka (21:18). Przy stanie 24:20 Czarni nie wykorzystali dwóch akcji i tym samym wlali w serca jastrzębskiej młodzieży nieco nadziei. Jastrzębianom nie udało się jednak przedłużyć seta, ponieważ popełnili błąd w zagrywce (22:25).

Przegraną partię podopieczni trenera Kubiaka powetowali sobie na starcie drugiej odsłony. Dzięki mocnym zagrywkom Michała Szmajducha w zespole Czarnych „siadło” przyjęcie i na tablicy wyników pojawił sie rezultat 5:2. Doświadczeni katowiczanie nie zwiesili głów, lecz spokojnie pracowali nad tym, by odrobić straty. Konsekwentna gra i więcej niż solidne rozegrania Łukasza Szablewskiego pozwoliły Czarnym doprowadzić do remisu (11:11), a następnie pójść za ciosem i osiągnąć sześciopunktowe prowadzenie (19:13). Kiedy wydawało się, że Czarni mają seta w kieszeni, niespodziewanie do gry wrócili przyjezdni. Dużo dobrego zrobił wyróżniający się na boisku Mateusz Kańczok, który rozmontowywał obronę rywali swoimi atomowymi uderzeniami. Koniec końców Czarni złapali swój rytm i wygrali do 23. Trzecia odsłona od samego początku lepiej ułożyła się dla gospodarzy. Najpierw dwukrotnie zza linii dziewiątego metra zapunktował Maciej Naliwajko, a następnie z dobrej strony w ataku pokazał się Rafał Sobański (6:2). Kryzys w grze jastrzębian nie został przerwany przez czas na życzenie trenera Kubiaka. Młodzi siatkarze pogubili się na boisku i zaczęli tracić punkty seriami, nie kończąc przy tym swoich ataków. Nakręceni gracze z Katowic bezwzględnie punktowali swoich przeciwników, a Szablewski mógł spokojnie prowadzić kombinacyjną grę przez środek siatki (13:7, 19:10). Wypunktowani jastrzębianie nie byli w stanie się podnieść i przegrali 15:25.

TKKF Czarni Katowice – AT Jastrzębski Węgiel II 3:0
(25:22, 25:23, 25:15)