Strona Główna > Aktualności > II liga kobiet > II liga K: Pewna wygrana akademiczek z Gliwic

II liga K: Pewna wygrana akademiczek z Gliwic

Siatkarki gliwickiego AZS-u Politechniki Śląskiej w sobotę dopisały do swego konta kolejne trzy punkty. Akademiczki podejmowały we własnej hali UKS Dębowiankę Dębowiec/PLKS Pszczyna i wygrały 3:0. Rywalki postawiły się AZS-owi tylko w trzeciej odsłonie.

Gliwiczanki do meczu z Dębowianką przystąpiły bardzo zmotywowane. Wszystko za sprawą nieco zaskakującej ubiegłotygodniowej porażki z dołującą Zorzą Wodzisław Śląski. W wyjazdowym meczu akademiczki prowadziły 2:0, jednak nie były w stanie postawić kropki nad i, by zakończyć pojedynek w trzech setach i ostatecznie przegrały 2:3. Sytuacji nie ułatwiły im także urazy aż trzech siatkarek: Patrycji Ząbek, Karoliny Szewczyk i Patrycji Drożdzińskiej. Pomimo dużych braków kadrowych gliwiczanki bardzo udanie rozpoczęły premierowego seta, prowadząc 4:1. Siatkarki z Dębowca szybko się otrząsnęły i za sprawą dobrych obron i skutecznych kontr doprowadziły do remisu po 6 i to był ostatni tak korzystny dla nich rezultat. W dalszej części spotkania gospodynie grały bardzo konsekwentnie w polu serwisowym i po wypracowaniu sobie kilkupunktowej zaliczki prezentowały solidną siatkówkę (18:11). Oprócz celnych ataków ze skrzydeł gliwiczanki w swojej grze uaktywniły także blok, którym ważne punkty zdobywała Pastuszko, Rybakiewicz i Pawłowska. Premierowa partia zakończyła się wygraną AZS-u 25:15.

W pierwszych piłkach seta numer dwa z dobrej strony pokazała się Agata Bartłomiejczyk, która dała gościom niewielkie prowadzenie (3:1). Po raz kolejny siatkarki Dębowianki nie były w stanie na dłużej utrzymać dobrej gry i w mgnieniu oka dały się zdominować. Dokładne dogrania po kolejnych obronach AZS-u świetnie wykorzystywała Anna Wrzeszcz, która posyłała dokładne piłki do swoich atakujących, a te zamieniały je na punkty (10:5, 14:5). Pomimo wykorzystania wszystkich przerw i wykonaniu kilku zmian gra przyjezdnych już się nie zmieniła i doznały one wysokiej porażki – 11:25. Największe emocje pojawiły się w secie numer trzy. Przyjezdne nie załamały się po dwóch poprzednich setach i na początku trzeciego wygrywały 6:3. Bezradne gliwiczanki starały się wrócić do swojej niezłej gry z poprzednich odsłon, jednak przyjezdne były ewidentnie na fali i osiągnęły sześciopunktową przewagę (14:8). Od tego momentu akademiczki wzięły się solidnie do pracy. Za sprawą trudnej zagrywki Wrzeszcz oraz mocnych zbić Pauliny Dereń gliwiczanki doprowadziły do wyrównania (19:19) i na parkiecie rozpoczęła się gra punkt za punkt. W kluczowej partii seta bardziej opanowane były doświadczone zawodniczki z Gliwic, które wygrały 26:24 i w całym meczu 3:0.

AZS Politechniki Śląskiej Gliwice – UKS Dębowianka/PLKS Pszczyna 3:0
(25:15, 25:11, 26:24)