Strona Główna > Aktualności > I liga kobiet > I liga K: Goślinianki pokonały MUKS Spartę Warszawa

I liga K: Goślinianki pokonały MUKS Spartę Warszawa

W minioną sobotę w Murowanej Goślinie w ramach 8. kolejki I ligi kobiet goślinianki podejmowały rywalki z Warszawy. Gospodynie do meczu przystępowały po zwycięstwie 3:0 nad SMS-em PZPS Szczyrk. Także tym razem rywalki nie miały większych szans.

Pierwszy set tego spotkania lepiej rozpoczął zespół gospodarzy. wychodząc na trzypunktowe prowadzenie. Jednak przy prowadzeniu 9:6 wkradło się rozkojarzenie, które dobrze wykorzystały siatkarki Sparty, doprowadzając do remisu, od tego momentu walka toczyła się punkt za punkt. Problemy podopiecznych Piotra Sobolewskiego rozpoczęły się przy stanie 13:12 dla zespołu z Warszawy. Goślinianki zaczęły popełniać sporo niewymuszonych błędów własnych, co pozwoliło warszawiankom wypracować czteropunktową przewagę, którą następnie zwiększyły do sześciu punktów i zespół ze stolicy wygrał tego seta do dziewiętnastu.

Drugą partię ponownie lepiej rozpoczął zespół z Murowanej Gośliny. Świetne ataki Katarzyny Siwek oraz Laury Tomsi pozwoliły gośliniankom wypracować bezpieczną przewagę nad drużyną z Warszawy. Siatkarki MUKS-u Sparty Warszawa próbowały odrabiać straty, jednak brakowało im precyzji oraz spokojnego rozgrywania piłki. Przeciwieństwem tej gry był zespół Piotra Sobolewskiego. Goślinianki grały bardzo rozsądnie, wykorzystując do perfekcji błędy rywalek, co pozwoliło im wygrać tę partię do szesnastu.

Trzecia odsłona tego spotkania to pokaz siły goślinianek, które dzięki świetnemu przyjęciu libero Martyny Tracz i perfekcyjnym atakom Laury Tomsi bombardowały warszawianki, które w tej partii nie miały nic do powiedzenie. Podopieczne Piotra Sobolewskiego utrzymały świetną grę przez całego seta i wygrały go do dziesięciu.

Po trzecim secie, czwarty wydawał się być tylko dopełnieniem formalności przy zwycięstwie goślinianek i po pierwszych kilku piłkach właśnie na to się zanosiło. Jednak przy prowadzeniu 16:14 do zespołu z Murowanej Gośliny wkradło się rozkojarzenie i zbyt duża pewność siebie, co dobrze wykorzystał zespół MUKS-u Sparty Warszawa i doprowadziły do remisu. Jednak dobra reakcja trenera goślinianek pozwoliła im wrócić na właściwe tory. Znów świetnymi atakami popisywała się Laura Tomsia, a z poświęceniem o każdą piłkę walczyła Martyna Tracz. Tak dobra gra pozwoliła dowieźć przewagę do końca seta i wygrać partię do 21, a cały mecz zwyciężyć 3:1. Było to drugie zwycięstwo za trzy punkty KS-u Murowana Goślina z rzędu.

MVP meczu: Laura Tomsia

KS Murowana Goślina – MUKS Sparta Warszawa 3:1
(19:25, 25:16, 25:10, 25:21)