Strefa Siatkówki – Mocny Serwis
Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Giuseppe Cuccarini: Jestem zadowolony z tego, co zespół pokazał

Giuseppe Cuccarini: Jestem zadowolony z tego, co zespół pokazał

fot. Bogusław Krośkiewicz

O sobotnim meczu Chemika Police z Legionovią na pewno nie można powiedzieć, że był wyrównany. Mistrzynie Polski okazały się zespołem zdecydowanie lepszym.  Oto co na pomeczowej konferencji prasowej powiedzieli przedstawiciele obu zespołów.

Magdalena Piątek przyznała, że mistrzynie Polski były tego dnia zespołem zdecydowanie lepszym. – Dwa pierwsze sety były bez jakiejkolwiek historii. Pomimo tego, że pierwszy był przegrany do 21, to uważam, że drużyna Chemika Police cały czas kontrolowała to, co się działo na boisku, o drugiej partii natomiast lepiej zapomnieć. W trzecim secie miałyśmy dobry początek, ale wyszło jak zawsze, przegrałyśmy – powiedziała atakująca Legionovii. Magdalena Piątek zwróciła także uwagę na podejście rywalek do meczu. – Liczyłyśmy na jakieś rozprężenie zespołu Chemika, ale jak widać, dziewczyny podeszły do meczu profesjonalnie i zdobyły trzy punkty. Życzę im teraz powodzenia w Lidze Mistrzyń – powiedziała siatkarka.

Anna Werblińska przyznała, że to było bardzo pewne zwycięstwo. – Bardzo się cieszę, że podeszłyśmy, jak to powiedziała Magda – profesjonalnie do tego spotkania. Wygrałyśmy za trzy punkty, dwa pierwsze sety, można powiedzieć, „przeszłyśmy spacerkiem” – powiedziała kapitan Chemika Police. Przyjmująca mistrzyń Polski zwróciła także uwagę na jeden bardzo dobrze funkcjonujący element w grze swojej drużyny. – W trzecim było trochę walki, aczkolwiek bardzo dobrze funkcjonowała zagrywka. Tym elementem odrzuciłyśmy rywalki od siatki i potem łatwiej nam się grało w bloku czy też kontrataku. Cieszymy się, że trzy punkty zostają w Policach – powiedziała.

Trener Maciej Kosmol zwrócił uwagę na to, jak jego podopieczne podeszły do spotkania z Chemikiem Police. – Mój zespół podszedł ze zbyt dużym respektem do przeciwnika, pomimo tego, że Chemik Police to dobry zespół, z bardzo dobrymi zawodniczkami, tego respektu było trochę za dużo. Część moich młodych zawodniczek pierwszy raz widziała na żywo niektóre z gwiazd Chemika Police – powiedział szkoleniowiec Legionovii. – Myślę, że my też nie zagraliśmy najlepiej, Chemik wywierał na nas presję bardzo dobrą zagrywką i nie mogliśmy sobie z tym poradzić. Jedynie trochę w pierwszym i trzecim secie, kiedy troszkę zaryzykowaliśmy, „puściliśmy rękę” w ataku, ta gra wyglądała na trochę bardziej wyrównaną, Chemik jednak mimo naszego prowadzenia cały czas miał wszystko pod kontrolą – dodał Maciej Kosmol, podkreślając jednocześnie fakt, jak cenne to spotkanie było dla młodych siatkarek. – Dla moich, szczególnie tych młodych zawodniczek jest to bardzo dobra lekcja, na długo zapamiętają grę przeciwko Małgorzacie Glince-Mogentale czy Annie Werblińskiej. Na pewno zapamiętają także kilka ataków Stefany Velijković, które przeleciały nad blokiem, co w polskiej lidze rzadko się widuje, na pewno jest to dla nich nowe doświadczenie.Radości z wygranej nie ukrywał Giuseppe Cuccarini, zaznaczając jednocześnie, że jego zawodniczki miały prawo być zmęczone ciężkimi treningami w tygodniu. – Jestem bardzo zadowolony z tego, co mój zespół pokazał, a zaprezentował dobrą siatkówkę. W tym tygodniu ciężko trenowaliśmy, ponieważ teraz czekają nas wyjazdy, najpierw do Prostejova, a potem do Piły – powiedział.  W Chemiku na razie koncentrują się jednak na tym pierwszym spotkaniu, W Lidze Mistrzyń. – Każdy mecz na wyjeździe jest trudny, każdy zespół, grając u siebie, chce pokazać swoją najlepszą siatkówkę i wygrać. W Lidze Mistrzyń nie ma słabych zespołów. Ekipa z Prostejova jest bardzo doświadczona, jeżeli chodzi o występy w Lidze Mistrzyń, gra w niej już wiele lat, ma w składzie doświadczone zawodniczki, jest to mistrz Czech. Musimy się przygotować na ciężką walkę – powiedział trener Chemika Police.

źródło: chemik-police.com, inf. własna

nadesłał:

Więcej artykułów z kategorii :
Tauron Liga

Tagi przypisane do artykułu:
, , , , , ,

Więcej artykułów z dnia :
2014-11-23

Jeśli zauważyłeś błąd w tekście zgłoś go naszej redakcji:

Copyrights 2015-2021 Strefa Siatkówki All rights reserved