Strona Główna > Aktualności > PlusLiga > PlusLiga: W Warszawie zgodnie z planem, trzy punkty dla Politechniki

PlusLiga: W Warszawie zgodnie z planem, trzy punkty dla Politechniki

Nie było niespodzianki w meczu Politechniki Warszawskiej z MKS-em Będzin. Warszawianie wygrali 3:1 z beniaminkiem z Zagłębia i zapisali na swoje konto trzy punkty. Będzinianie zajmują przedostatnie miejsce w tabeli z dorobkiem czterech punktów.

Podopieczni Jakuba Bednaruka rozpoczęli rywalizację z wysokiego C. Dzięki dobrym akcjom Michała Filipa i błędom gości warszawianie prowadzili 8:2 na pierwszej przerwie technicznej. Po powrocie pod siatkę będzinianie rozpoczęli odrabianie strat. Skuteczny blok w połączeniu z efektywnymi akcjami Macieja Pawlińskiego pozwoliły podopiecznym Damiana Dacewicza zbliżyć się do rywali. Jednak postawa Mateusza Sacharewicza i Piotra Lipińskiego sprawiły, że to gospodarze zeszli na drugą przerwę techniczną z sześcioma punktami przewagi. Po wznowieniu gry warszawianie sukcesywnie zmierzali do wygrania partii. Choć Tomasz Tomczyk starał się ze wszystkich sił pomóc swojej drużynie, to Michał Filip i Aleksander Śliwka nie pozostawili złudzeń. Pierwszą piłkę setową warszawianie mieli po pojedynczym bloku Sacharewicza, a partię zakończył Dominik Depowski.

Zmotywowani siatkarze z Będzina rozpoczęli kolejną odsłonę od remisu 3:3. Błędy gospodarzy, skuteczne ataki Miłosza Hebdy i Adriana Hunka pozwoliły przyjezdnym objąć prowadzenie, które udało im się utrzymać do pierwszej przerwy technicznej (8:6). Po powrocie na parkiet podopieczni Bednaruka nie zachwycali, warszawianie nie zdołali sforsować bloku przeciwnika, a Hebda i Hunek brylowali pod siatką. Na drugiej przerwie technicznej przyjezdni prowadzili już sześcioma oczkami. Dwa kolejne punkty powędrowały na konto stołecznej Politechniki dzięki Bartłomiejowi Lemańkiemu i Jakubowi Radomskiemu. Mimo to warszawianie nie zdołali znacząco zbliżyć się do przeciwników, zadanie skutecznie utrudniali im Sebastian Warda i Michał Żuk. Zmagania w tym secie  zakończył będziński blok na Aleksandrze Śliwce.

Początek trzeciego seta stanął pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Na pierwszej przerwie technicznej to będzinianie mogli cieszyć się z jednego „oczka” przewagi po ataku Hunka. Miejscowi zdołali odrobić straty dzięki dobrej postawie Lemańskiego. W kolejnych akcjach to przyjezdni byli górą. Fenomenalna zagrywka Żuka w połączeniu ze skutecznym blokiem dawały gościom kolejne punkty. Warszawianie jednak nie dawali za wygraną. Ataki Filipa i Śliwki sprawiły, że przeciwnicy mogli cieszyć się „zaledwie” dwupunktową przewagą na drugiej przerwie technicznej. Po wznowieniu gry warszawianie nie tylko odrobili straty, ale też objęli prowadzenie 18:17. Taka sytuacja nie trwała długo, przyjezdni doprowadzili do remisu, by w kolejnej akcji wywalczyć przewagę. Od tego momentu gra stała pod znakiem rywalizacji punkt za punkt. Będzinianie mogli cieszyć się z pierwszej piłki setowej po skutecznym zagraniu Żuka (24:23). Zepsuta zagrywka tego samego zawodnika uniemożliwiła będzinianom zakończenie partii. W tym momencie na boisku „obudził się” Filip, atakujący zdobył dwa kolejne oczka. Dopiero druga piłka setowa okazała się szczęśliwa dla warszawian, a partia ta zakończyła się wynikiem 27:25.

Czwarta partia na początku była dosyć wyrównana, a udane akcje Filipa przeplatały się z efektywnymi zagraniami Wardy. Na pierwszej przerwie technicznej warszawianie prowadzili 8:6. Po wznowieniu gry żaden z zespołów nie zdołał wywalczyć znaczącej przewagi. Dopiero skuteczne zagrania Wardy doprowadziły do remisu 12:12. Od tego momentu obie ekipy grały punkt za punkt. Na drugiej przerwie technicznej miejscowi mieli jeden punkt więcej od swoich rywali. Po powrocie pod siatkę podopieczni Bednaruka zwiększali swoją przewagę. Gospodarze zdołali wywalczyć piłę meczową po skutecznym zagraniu Filipa, atakujący AZS-u zakończył seta oraz cały mecz.

MVP meczu: Michał Filip

AZS Politechnika Warszawska – MKS Banimex Będzin 3:1
(25:14, 16:25, 27:25, 25:20)

Politechnika: Lipiński (4), Depowski (7), Lemański (2), Filip (21), Śliwka (10), Sacharewicz (12), Olenderek (libero) oraz Radomski (1), Bieńkowski (1) i Mordyl (9)
MKS: Kowalski (4), Hebda (2), Pawliński (9), Gaca, Hunek (11), Tomczyk (11), Milczarek (libero) oraz Sarnecki (6), Warda (6), Żuk (13) i Mierzejewski (libero)