Strona Główna > Aktualności > Tauron Liga > Orlen Liga: Legionowianki bez szans w starciu z Chemikiem

Orlen Liga: Legionowianki bez szans w starciu z Chemikiem

Siatkarki Chemika Police po stracie jednego punktu w Łodzi, tym razem nie dały się zaskoczyć i bardzo szybko odprawiły z kwitkiem legionowianki. Szczególnie różnicę w potencjale obu ekip obrazuje wynik drugiego seta.

Przed legionowiankami postawione zostało niezwykle trudne zadanie, jakim była próba odebrania choć punktu mistrzyniom Polski. Te siatkarskie Himalaje od serii bardzo dobrych zagrywek rozpoczęła Anna Werblińska, bardzo szybko ujawniając słaby punkt rywalek, jakim jest przyjęcie (1:6). Policzanki niemal każdą kontrę zamieniały na punkt i ich przewaga rosła w ogromnym tempie. Giuseppe Cuccarini nie chciał ryzykować ewentualnej straty „oczek” w ligowej tabeli i od samego początku na boisku zobaczyliśmy Małgorzatę Glinkę-Mogentale. Gdy tylko gospodynie poczuły się zagrożone, włączały „szósty” bieg i po ataku Izabeli Kowalińskiej było już 19:12. Atakująca polickiej ekipy stała się liderką zespołu, w trakcie całego meczu to za jej sprawą na konto Chemika powędrowało aż 19 punktów. W końcówce premierowej partii mistrzynie Polski nieco się rozluźniły, ale ich zwycięstwo w pierwszym secie nie było już zagrożone (25:21).

Prawdziwą manifestację siły zespołu reprezentującego Polskę w rozgrywkach Ligi Mistrzyń zobaczyliśmy natomiast w drugim secie. Już przy stanie 1:6 o czas poprosił trener Maciej Kosmol. Na głęboką wodę szkoleniowiec legionowianek posłał siatkarki wracające do gry po kontuzji: Katarzynę Połeć i Malwinę Smarzek. Te z pewnością nie tak wyobrażały sobie jeden z pierwszych meczów po dłuższej przerwie. Legionowianki „zamęczyły” w przyjęciu Aleksandrę Wójcik, która zakończyła cały mecz z zaledwie 12 procentami piłek perfekcyjnie dogranych do siatki. Ten pokaz możliwości policzanek dobiegł końca, gdy asa serwisowego posłała Kowalińska.

Zawodniczki z okolic Warszawy wiedziały, że trzeci set jest ostatnią szansą na pozostanie w tym meczu. Autowe ataki Sanji Malagurski wraz z niezawodną w ataku z jednej nogi Jaimie Thibeault sprawiły, że po raz pierwszy w tym spotkaniu legionowianki mogły dyktować warunki gry (9:5). Szalę zwycięstwa na korzyść gospodyń przeważyła dopiero Agnieszka Bednarek-Kasza, zatrzymując akcję rywalek. Podopieczne Macieja Kosmola nie utrzymały poziomu gry z początku seta, błąd Katarzyny Wysockiej i zaskakujący atak z drugiej linii serbskiej przyjmującej wprowadziły jej zespół na właściwe tory. Mecz zakończył atak środkowej z Polic.

MVP meczu: Stefana Veljković

Chemik Police – Legionovia Legionowo 3:0
(25:21, 25:7, 25:18)

Chemik: Werblińska (4), Bednarek-Kasza (9), Glinka-Mogentale (5), Veljković (12), Kowalińska (19), Ognjenović (3), Zenik (libero) oraz Malagurski (4) i Jagieło (1)
Legionovia: Paszek (5), Wójcik (10), Thibeault (6), Alagierska (2), Bechis, Piątek, Wysocka (libero) oraz Smarzek (5), Gajewska (1), Chojnacka i Bociek